ANKARA HABERLERİ

Sincan’da atıl tribün korkusu

Sedat CENİKLİ
27.10.2015 - 14:10Son Güncelleme :

SİNCAN İlçe Stadyumu’nun, yıllardır inşaat halinde kalan atıl haldeki tribünleri, alkol ve uyuşturucu madde kullananların mekanı haline geldi.

Sedat CENİKLİ

Amatör Lig’de mücadele eden Sincan Belediyespor’un müsabakalarına ev sahipliği yapan kent merkezindeki stadyumun, atıl tribünlerinin altında yer alan kapalı alana giren bağımlıların geceleri ateş yaktığını belirten çevre sakinleri, “Yıkılsın ya da tadilattan geçirilip, hizmete açılsın” diyor.

Ankara Hürriyet, vatandaşlardan gelen şikayet üzerine atıl haldeki tribünleri ve gece alemlerinin yapılıp, ateş yakılan yerleri fotoğrafladı.

Uzun yıllar futbol maçlarının oynandığı statta şeref tribünün yer aldığı bölüm kullanılabiliyorken, diğer tribün inşaatı tamamlanmadığı için dökülüyor. Atıl durumdaki tribünün çevresi uyuşturucu içiminde kullanılan ve ‘kova’ olarak adlandırılan düzeneğe ait pet şişeler, alkol şişeleri, cam kırıkları ile plastik çöplerle dolu. Duvarlarından bazıları yıkılan, bazılarında da çatlaklar oluşan tribünün üzerlerine devrilmesinden korkan vatandaşlar duruma tepki gösteriyor. Sincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Sincan Anadolu Lisesi’nin yanı başındaki stadın semt sakinlerini korkuttuğunu dile getiren vatandaşlar, şunları söylüyor:

“Karşı tribünler kullanılır durumdayken, diğer taraf yıkılıyor. Bağımlılar mesken tuttu. Spor amacıyla yapılan bir tesis korku veriyor. Yan tarafı lise. Gençler için de tehlikeli bir durum. Uzun yıllar bakım yapılmadığı için aniden yıkılmasından korkuyoruz. İnşaat halinde bıraktılar. Niye tamamlanmadı bilmiyoruz ama bu haliyle hiç sağlıklı değil. Yıkılacaksa yıkılsın ya da tadilattan geçirilip, hizmete açılsın.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sincan’da atıl tribün korkusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 14 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sincan’da atıl tribün korkusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı