Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sinan Kaloğlu'nun cevabı ağır oldu

Vitesse'de forma giyen Türk futbolcu Sinan Kaloğlu, hafta sonunda Ajax'a karşı oynanan lig maçında, 18 kişilik kadroda kendisine yer vermeyen ve kendisini sert dille eleştiren teknik direktörü Theo Bos'a cevabını golleriyle verdi.

FATİH ÖZYAR - ARNHEM / DHA
SON GÜNCELLEME

Dün akşam genç takımlar arasında oynanan lig maçında 3 gol atarak hat-trick yapan Sinan Kaloğlu, "Ben cevabımı sahada veririm" diyerek susmayı tercih ettiğini söyledi.

Dün akşam Arnhem kentinde Genç Twente'ye karşı oynanan lig maçında Genç Vitesse'nin formasını giyen Sinan Kaloğlu, 64.dk (2-3), 82.dk. (3-3) ve 84'üncü dakikalarda (4-3) attığı gollerle takımını yenilgiden kurtardı. Maçtan sonra, "Beni eleştirenler eleştirsin. Bu konularda konuşmak istemiyorum. Verilecek en iyi cevabı sahada verdim" diyerek şimdilik susmayı tercih ettiğini söyledi.

Dün akşamki maç sonrasında konu hakkında bir açıklama yapan Vittese Genç takım teknik direktörü Marc Van Hintum ise, "Eleştirilere bu şekilde cevap vermenin en doğru yöntem olduğunu düşünüyorum. Sinan'ın bu maçta attığı gollerle cevabını en iyi şekilde verdiğine inanıyorum. Unutulmamalı ki Sinan farklı bir kültürden geldi ve onun zamana ihtiyacı var. Ondan en yüksek derecede verimi almak için sorumluluğun birazcıkta bizlerde olduğunu düşünüyorum. Gol atıp atamadığını o bu maçta gösterdi" diyerek Sinan Kaloğlu'na sahip çıktı.

De Geldeelander Gazetesi'ne bir açıklama yapan teknik direktör Theo Bos, "Ajax'a karşı oynanan maçta Sinan Kaloğlu neden kadroda yoktu" sorusu üzerine, "Antrenmanlardaki forumsuzluğu ve bazı olaylar yüzünden onu kadroya almadım. O yeterli çalışmıyor" diyerek Sinan Kaloğlu'nu sert bir şekilde eleştirmişti.

Sinan Kaloğlu, Vitesse adına son golünü 30 Ağustos 2009 günü Roda JC ile oynanan lig maçında atmıştı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz