« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sinan Engin'den 'mafya' açıklaması

Beşiktaş Futbol Takımı Menajeri Sinan Engin, bugün basında çıkan "Hakemler mafyadır" sözüne açıklık getirdi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Sinan Engin: Hakemler mafya

Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin, saha dışında sorunları olmadığını, sorunun saha içinde olduğunu söyledi.

Lig TV'nin bir programına katılan Engin, Beşiktaş'ın 99. yılında göreve geldiğinde, takımın bütün transferlerini kendisinin yaptığını ve takımı kurduğunu belirterek, “Bu kez gelişimde ise kurulu bir takım vardı ve ben de diğer seyirciler gibi izliyorum. Bizim saha dışında bir problemimiz yok. Sorun saha içinde. Beşiktaş olarak iyi oynamıyoruz” dedi.

Takımın son günlerde iyi bir futbol ortaya koyamadığını ifade eden Sinan Engin, şunları söyledi:
"Bazı oyuncularımız oyuna ağırlığını koyamıyor. Bazı oyuncularımıza fazla yüklenildi. Bazı oyuncularımız ise beklenen performansı sergileyemiyor. Ocak ayında bir değişiklik olacak, ancak buna operasyon diyemeyiz. Bizimle olmak isteyen futbolcular, ocak ayına kadar olan performanslarıyla değerlendirilecek. Geçen sezona göre Fenerbahçe ile Galatasaray güçlendi, ama biz güçlenemedik. Ocak ayına kadar yerli ve yabancı bütün futbolcuların performansı önemli."

SAĞLAM'A DESTEK

Genel menajer Engin, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'a da destek vererek, sonuna kadar genç teknik adamın arkasında olacaklarını söyledi.

Kendisinin, sonuna kadar Sağlam'ın arkasında duracağını vurgulayan Engin, “Böyle pırıl pırıl bir teknik direktörü yemek için her şeyi yapıyorlar. Hocamız hakkında kesinlikle bu şekilde yazılar yazılmasın” dedi.

Galatasaray maçında sahaya sürülen kadroya da değinen Sinan Engin, “Galatasaray maçı kadromuz için defansif bir kadro deniyor, ancak öyle değil. Sahaya 11 kişi çıkıyoruz ve kadro da hocamızın görüşü doğrultusunda sahaya çıkmıştı” diye konuştu.

Kaptan İbrahim Üzülmez'in elinden geldiğince takıma liderlik yaptığını ifade eden Engin, “Bu tip lider oyuncu genelde orta sahada oyunu çeviren oyuncular oluyor. Rüştü de kenarda olmasına rağmen takıma olabildiğince ağabeylik yapıyor” dedi.

"BEŞİKTAŞ'IN PUANLARI KATLEDİLİYOR"

Sinan Engin, Beşiktaş'ın sezon başından beri puanlarının katledildiğini iddia etti.

Konuşmaları durumunda ceza kuruluna sevk edildiklerini dile getiren Engin, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sezon başından beri 'Beşiktaş aleyhine hata yapılmıyor' diyen herhangi bir hakem varsa, gelsin ben istifa edeyim. İsmet Arzuman geldi, çocuk azarlar gibi azarladı bizi kulübede. Hiçbir hak iddia edemiyoruz. Savcılığa suç duyurusunda bulunamıyoruz. En güçlü hakemler. En güçlü olan merci hakemler, onun için 'Hakem mafyası' dedim. Güç mafyaysa, ben de onu diyorum. Korkan hakem olabilir, ama korkmayanlar da bize rastlıyor sürekli. Bizim bu federasyona saygımız ve sevgimiz var, ancak geçen zamanlar için de söyledim. Bazı şeyler çok değişmiş. Hakemler çok rahat."

SERDAR ÖZKAN'A UYARI

Beşiktaş'ın genç oyuncusu Serdar Özkan'ın, Galatasaray maçında atılan gol sonrası gol sevinci yaşayan oyuncuların yanına gitmemesi konusundaki durumu da hatırlatan Engin, şöyle konuştu:
"Serdar Özkan kardeşimizi geçen hafta uyardım. Galatasaray maçında atılan golde Tello ve Bobo seviniyor, Nobre de yanlarına geliyor. Serdar orada 'Çok güzel pas verdim' havasında. Kendisi geçen sene 2. ligde oynuyordu ve daha çok genç. Geçen hafta Denizlispor maçında da topla ilgili bir iki laubali hareketleri oldu. Soyunma odasında kendisine izah ettim. Bunlar genç oyuncular ve bu tip duygular zaman zaman olabilir. Bunda bir art niyet yok. Hareketin altında kötü bir şey aramamak lazım."


Bunları da Beğenebilirsiniz