« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sinan Engin tüm gerçekleri açıkladı

Beşiktaş'ta menajerlik görevinden ayrılan Sinan Egin'in istifasının Mustafa Denizli'nin gelişiyle hiçbir ilgisinin olmadını söyledi.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Engin yaptığı yazılı açıklamada 1.5 yıl önce başladığı menajerlik görevine bugün itibarıyla son verdiğini belirterek, "Yanlış anlamalara sebebiyet vermemek için görevden ayrılırken büyük Beşiktaş camiasına, büyük Beşiktaş taraftarına ve saygıdeğer medyaya bir açıklama yapma ihtiyacı duyuyorum. 1.5 yıldır omuz omuza çalıştığım eski teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam'ın istifasından sonra hakkımda hakettiğimi hiç düşünmediğim yorumlar yapıldı. Bunlar beni çok üzmesine rağmen büyük Beşiktaş için hepsini sineye çektim. Bu yorumları yapanlar beni Beşiktaş Genel Menajeri sanıyorlardı. Oysa bilmiyorlardı ki, ben Beşiktaş "Gönül" menajeriydim. Benim için önemli olan fırtınalarda gemiyi azgın dalgaların arasında bırakmak değil, gemiyi her halükarda kıyıya yanaştırmaktı. Azgın dalgalar bizi yıpratsa da gemiyi kıyıya yanaştırdım ve şimdi gönül rahatlığıyla görevime veda ediyorum" dedi.

ERTUĞRUL SAĞLAM'LA BERABER BIRAKMADIM ÇÜNKÜ...

Aldığı Beşiktaş terbiyesi, hem taşıdığı ekip anlayışı, hem de yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle bir süredir görevden ayrılmayı düşündüğünü kaydederek, "Ancak Ertuğrul Sağlam'ın ani istifasından sonra bana yakışan büyük Beşiktaş'ı sahipsiz bırakmamaktı. Nitekim, çok yakından tanıdığım, çok takdir ettiğim, Beşiktaş'ı büyük hedeflere taşıyacağına yürekten inandığım Mustafa Denizli'nin göreve başladığı gün, bayrağı kendisine teslim etme şansını buldum. Sağlam'la beraber bırakmadım, çünkü Beşiktaş'ı sahipsiz bırakmak bu camiaya verilecek en büyük zarar olurdu. Sağlam'la beraber bırakmadım, çünkü ben başkanımız Yıldırım Demirören'i böyle kritik bir aşamada yalnız bırakmak istemedim. Sağlam'la beraber bırakmadım, çünkü transferlerini bizzat yaptığım yabancı oyuncular başta olmak üzere tüm futbolcu ekibimizle ilgili bilgileri görevi yeni devralacak ekibe vermeyi kendime bir borç bildim" şeklinde konuştu.

"İSTİFA ETMEMİN MUSTAFA DENİZLİ'NİN GELİŞİYLE HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR"

Bazı eleştirilere çok sinirlendiğini ancak "Kan kusup kızılcık şerbeti içtim" diyen Sinan Engin, "Bazı çevrelerin üretmekten keyif aldıkları hayali senaryolara itibar edilmemesi için bu açıklamayı yapıyorum" diyerek şu ifadeleri kullandı:

"İstifa etmemin Mustafa Denizli'nin gelişiyle hiç ilgisi yoktur. Aksine kendisi göreve devam etmem konusunda bana büyük ısrarlarda bulunmuştur. Mustafa abi ile bir sorun yaşamamızın imkanı yoktur. Ancak benimle ilgili yapılan haksız saldırıların, yeni ekibi rahatsız etmesini engellemek de bana düşen ilk görevdir. Aynı şekilde sevgili başkanımızın gitmemi engelleme girişimlerini de görev yaptığım dönemde "Başarılı olduğumun" bir ölçüsü olarak değerlendiriyorum. Dediğim gibi ben "Genel" değil, "Gönül" menajeriyim. Büyük Beşiktaş'a elimden geldiğince yardım etmeye devam edeceğim. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımla sunarım."


Bunları da Beğenebilirsiniz