İSTANBUL HABERLERİ

Simurg Sınava Değil, Hayata Hazırlayacak

IHA
18.09.2015 - 15:22Son Güncelleme :

EYÜP BELEDİYESİ’NİN ÇOCUKLARA VE GENÇLERE YÖNELİK SOSYAL FAALİYETLERİNDEN BİRİ OLAN ON YİRMİ BİLGİ EVLERİ YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM DÖNEMİNDE FARKLI BİR VİZYONLA EYÜPLÜLERLE BULUŞUYOR. İSMİ SİMURG OLARAK DEĞİŞEN ON YİRMİ BİLGİ EVLERİ, FARKLI BİR FELSEFE İLE GENÇLERE VE ÇOCUKLARA HİZMET VERECEK.

IHA

Eyüp Belediyesi’nin çocuklara ve gençlere yönelik sosyal faaliyetlerinden biri olan On Yirmi Bilgi Evleri yeni eğitim ve öğretim döneminde farklı bir vizyonla Eyüplülerle buluşuyor. İsmi Simurg olarak değişen On Yirmi Bilgi Evleri, farklı bir felsefe ile gençlere ve çocuklara hizmet verecek.
Eyüp’te bilgi evleri yenilendi. Simurg 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı Ekim ayında hayata geçiriliyor. Yepyeni bir felsefe ile projelendirilen Simurg, öğrencileri sınava değil hayata hazırlayacak.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, projenin 5-25 yaş arası dileyen her Eyüplüye, ihtiyacına göre eğitim hizmeti sunmayı amaçladığını belirterek, “Hazırlıklarımızı yaklaşık 100 kişiden oluşan uzman ve akademisyen grubuyla 10 aylık çalışma sonucunda tamamladık. Programın adına Simurg dedik. Yeni sistemde öğrenci bir yolculuğa çıkıyor. Aradığı kendisi, keşfedeceği yetenekleri” dedi.
YETENEK VE HEDEFE GÖRE EĞİTİM
Simurg 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı’nın hem çocukların ve gençlerin hem de velilerin özlemle bekledikleri bir proje olduğuna değinen Başkan Aydın, “Program, 7 ayrı dalda hizmet verecek. Değerler Eğitimi Ev Okulları 5-9 yaş, Bilgi Evleri 10-14 yaş, Gençlik Merkezleri 15-19 yaş, Okuyan Genç Akademisi 20-25 yaş, Çalışan Genç Akademisi ise 20-25 yaş arasına hitap edecek. Ayrıca Yedinci Vadi Akademisi öne çıkan öğrencilerin eğitimi, Kılavuz Akademisi ise Simurg eğitmenlerinin eğitimi için planlandı. Simurg Yaygın Eğitim Programı’nın getirdiği yenilik, eğitimde bilgiden çok öğrencinin kişiliğine, özelliğine, yeteneğine, hedefine öncelik vermesi. Kişiye, her yerde kolaylıkla ulaşılacak bilgiyi sunmak değil ona ancak kendi çabasıyla elde edeceği bilginin yolunu açmak. Simurg sınava değil, hayata hazırlıktır. Simurg kendi kanatlarıyla uçmaktır” diye konuştu.
Eyüp Belediyesi’nin yeni yaygın eğitim programında düşünce becerisinin önü açılıyor. Öğrencinin soruya cevap vermesinden çok soru sorması önemseniyor. Öğrencinin kabiliyetine göre eğitimler veriliyor. Simurg’ta karar verici öğrenci oluyor. Eyüp’te bu konuda toplam 11 merkez eğitim verilecek. Aynı zamanda Ali Kuşçu Uzay Evi de, öğrencilerin hizmetinde olan bir başka merkez olarak hizmet ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Simurg Sınava Değil, Hayata Hazırlayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Simurg Sınava Değil, Hayata Hazırlayacak haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı