« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimşek'te düşüş var

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalya geçen yılın başarısını yakalamayamadı

Kırmızı beyazlılar, geçtiğimiz sezon 17 maçlık seriyi bir hükmen yenilgiye rağmen 24 puanla 8'inci sırada bitirip tatile çıkmıştı. Bu sezon 18 maçlık seri 23 puanla 12'nci sırada tamamlandı.

İŞTE RAKAMLAR

Antalyaspor'un son 2 sezondaki birinci devrede elde ettiği derecelere bakılarak değerlendirme yapıldığında geçtiğimiz yıl daha başarılı olduğu ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz sezon lige Rudiger Abramczyk komutasında başlayan Antalya, birinci devredeki 17 maçlık seriyi 24 puanla 8'inci sırada bitirdi. Bu sezon birinci devre 18 maçlık seri ile tamamlandı ve Metin Ünal komutasındaki Şimşek, maratonun bu bölümünü 23 puanla 12'inci sırada bitirdi.

ABRAMCZYK ÖNDE

İki teknik adamın 17 ve 18 maçlık seride elde ettiği dereceler karşılaştırıldığında Abramczyk önde. Kırmızı beyazlılar, Alman Teknik Direktör Abramczyk dönemindeki 17 maçta 24, 18 maçta ise 25 puana ulaşmıştı. Metin Ünal dönemindeki 17 ve 18 maçlık seri 23 puanla tamamlandı. Antalya, geçtiğimiz sezon ayrıca ligin ilk maçında İstanbulspor'u 1-0 yenmiş, ancak lig statüsünü ihlal ettiği için 3-0 hükmen mağlup ilan edilmişti.

ÜNAL KURTARDI

Ancak Abramczyk ikinci devrede birinci devrenin tam aksine çok kötü bir performans sergilemişti. Antalyaspor, Abramczyk'in döneminde ikinci devre 14 maçta sadece 10 puan kazanabildi ve takım küme düşme tehlikesi yaşamaya başladı. Ligin bitimine 3 maç kala Abramczyk gönderildi ve takımın başına Ünal getirildi. Ünal, 34 puanla tehlike bölgesinin içinde aldığı Antalyaspor'a 3 maçta 7 puan kazandırdı ve Kırmızı Şimşekler kılpayı ligde kalmayı başardı.

GOL RAKAMLARI

Antalya, geçen sezon 17 ma-çlık birinci devrede 3-0'lık hükmen İstanbul yenilgisi dahil 17 maçta 24 gol attı ve kalesinde 31 gol görü. Geçen sezon 18'inci maçta da atılan ve yenilen gol sayısı yine aynı olmuştu. Bu sezon 17 maçlık seride 24 gol attı, kalesinde 26 gol gördü. Ünal'ın 18 maçlık serisinde atılan gol 25, yenilen ise 29 olarak gerçekleşti. Siirt Jetpa maçının skoru da (1-3) bu sezonun iç sahadaki en farklı yenilgisi oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz