« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimşek'te Darci telaşı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalyaspor, Sambacı'nın lisansı için seferber oldu

Brezilyalı futbolcunun UEFA Kupası maçlarında oynayabilmesi için bugün sözleşme imzalanıp federasyona bildirilmesi gerekiyor. Menajer Cingözoğlu, bir yandan da Darci'ye uçak bileti bulmaya çalışıyor.

SON SAATLER

Antalyaspor, Brezilya'nın ünlü takımı Botafogo'dan kiraladığı Darci Miguel Monteiro'nun lisansını almak için seferber oldu. Brezilyalı futbolcunun UEFA Kupası maçlarında oynayabilmesi için bugün mesai saati içinde sözleşme imzalanması, ya da lisansının getirtilerek Türkiye Futbol Federasyonu aracılığı ile UEFA'ya bildirilmesi gerekiyor. Uçak bulması halinde Darci'nin bugün öğleden sonra Antalya'ya geleceği bildirildi.

SEFERBERLiK

Brezilyalı futbolcu ile bugün sözleşme yapılması imkansız gibi görünse de isminin UEFA'ya bildirilmesi için bütün kapıları zorlayacakların belirten Genel Menajer Turgay Soyer, ‘‘Sözleşme imzalanmadan da isminin UEFA'ya bildirme şansımız var mı, yok mu bunu araştırıyoruz ve bu yönde federasyonla temas halindeyiz. Girişimlerimiz olumsuz sonuçlanırsa Darci'den sadece Türkiye ligi ve kupa maçlarında yararlanacağız’’ diye konuştu.

UÇAK SORUNU

Darci'ye karşılık Botafogo'ya bir yıllık kira bedeli olarak 180 bin, futbolcunun kendisine de 100 bin dolar ödenecek. Darci'nin menajeri Orhan Cingözoğlu, ‘‘Botafogo Başkanı Rio'da olmadığı için Darci'nin ilişiğini bu sabah (dün) kesemedik. Akşama kadar işlemleri tamamlayıp cuma günü öğleden sonra Antalya'da olması için imkanlarımızı zorluyoruz. İşlemler bitmez, veya uçak sorunu çözülemezse Darci cumartesi günü Antalya'da olacak’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz