Ege Haberleri

  Şimşek'in borcu Torbaya sığmadı

  Oğuzhan BOYSAN / İZMİR, (DHA)
  22.05.2011 - 21:41 | Son Güncelleme:

  Torba Yasa’dan yararlanıp, İnciraltı Tesisleri’nin emlak borcunu ödemek için harekete geçen İzmirspor yönetimi, Balçova Belediyesi’nin çıkardığı 1 milyon 130 bin TL’lik faturayla şoke oldu.

  BÖLGESEL Amatör Lig 8. Grup’ta sezonu 4. sırada bitirdikten sonra Yeşilova ile oynanacak Play-Out maçına odaklanan İzmirspor, Foça Bld’nin itirazı yüzünden sıkıntılı bir bekleyiş içine girerken, Balçova Belediyesi’nden gelen haber, kurmayların keyfini iyice kaçırdı. Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasını öngören ve Torba Yasa olarak bilinen 6111 sayılı kanundan yararlanıp İnciraltı Cavit Ölçer Tesisleri’nin emlak borcunu ödemek için harekete geçen yönetim, Balçova Belediyesi’nin çıkardığı 1 milyon 130 bin TL’lik faturayla şoke oldu. 40 dönümlük arazinin 2006-2011 tarihlerini kapsayan emlak vergisi borcunun bu kadar yüksek olacağını tahmin edemeyen yöneticiler, kara kara düşünmeye başladı.

  759 BİN TL’YE İNDİ

  Faizleri ile birlikte 1 milyon 130 bin TL’ye ulaşan borcun yeniden yapılandırmayla 759 bin TL’ye indiğini bildiren belediye yetkilileri, ödemenin 18’er bin TL’lik 42 eşit taksit halinde yapılmasını teklif etti. Rakamı duyunca şaşkına döndüklerini belirten Başkan Lami Hamarat, “Üzerimizdeki borç yükünden kurtulmak için adım attık ama ortaya çıkan tablo bize şoke etti. Sonuç olarak İzmirspor amatör kümede mücadele eden bir kulüp. Gelirlerimiz yok denecek kadar az. Böyle bir borcu ödeme şansımız yok. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” şeklinde konuştu. Belediye yetkilileri ise bu tür durumlarda borçların haciz yoluyla tahsil edildiğini hatırlatarak, yönetimin bir çözüm üretmesi gerektiğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı