Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimşek'e Jet çarptı1-3

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Son sıradaki rakiplerine farklı yenildiler

Kırmızı beyazlılar, 2000'in son maçında bu sezon henüz galibiyetle tanışmayan Siirt Jetpaspor'a 3-1 yenilerek bir ilke imza attı. Antalyaspor'dan beklenen farklı skoru konuk takım gerçekleştirdi.

ANTALYASPOR, sahasındaki maçta ligin son sırasındaki Siirt Jetpaspor'a 3-1 yenilerek taraftarlarına bayramı zehir etti. Tarihinde ilk kez bu sezon Birinci Lig'de mücadele eden Siirt Jetpaspor ise, bu galibiyetle ilk kez 3 puanla tanıştı.

Antalyaspor'un sahadan kullandığı serbest vuruşta, Gaudino topu ceza sahası dışındaki Kamil'e ortaladı. Bu futbolcunun sert vuruşunda top, kaleci Zoran'da kaldı.

Kamil sahadan ceza sahasına girip Andjelkoviç'e ortaladı. Bu futbolcu kaleye yakın mesafeden vuruşunda topu havaya dikti.

22. dakikada Siirt Jetpaspor'un soldan kullandığı serbest vuruşta Ceyhun topu kale önüne ortaladı. Defansın arasından iyi yükselen Alp kafayla meşin yuvarlağı ağlara gönderip Siirt Jetpaspor'u 1-0 öne geçirdi.

62. Dakikada Antalyaspor atak geliştirirken kalesinde ikinci golü gördü. Andjelkoviç'in kaptırdığı topla sahadan ceza sahasına giren Ersan Martin kaleci Adnan'ı da çılımladıktan sonra vuruşunu yaptı ve Siirt Jetpaspor'u 2-0 öne geçirdi.

67. Dakikada Antalyaspor'un soldan Musiç'le kullandığı köşe atışında kaleci Zoran topu elinden kaçırınca karambol oluştu. Şenol'un önüne çıkardığı topa yakın mesafeden çok sert vuran Andjelkoviç farkı bire düşürdü: 1-2

82. Dakikada gelişen Siirt Jetpa atağında Okan Antalya ceza sahasına girdikten sonra vuruşunu yaparak takımını 3-1 öne geçiren golü attı.

HAKEM

Cem(**)

Tosyalı

Timur(**)

Tekinaslan

Fahri(**)

Durmuş

GOL

Dk.22 Alp, Dk.62

E. Martin, Dk.82 Okan (Siirt Jetpa) Dk.67

Andjelkoviç

(Antalya)

KART

Taner, E.Martin, (Siirt Jetpa)

Guintchev (Antalya)

STAT: ATATÜRK

ANTALYA

Adnan (**)

Guintchev (*)

(Dk.75 K.Mustafa *)

Burhan (**)

Nuri (*)

Kamil (*)

(Dk.46 Uğur *)

B.Mustafa (*)

Gaudino (**)

Şenol (*)

Musiç (**)

Selahattin (*)

(Dk.46 Mahmut *)

Andjelkoviç (*)

SİİRT JETPA

Zoran (***)

Sedat (***)

S.Hanke (***)

Boşkoviç (***)

Serdal (***)

Atilla (***)

Alp (***)

(Dk.84 Gönan)

Gürçay (*)

(Dk.23 Taner ***)

Hamza (***)

Ceyhun (***)

(Dk.61 E. Martin ***)

Okan (***)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler