Spor Şimşek'e haciz şoku
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şimşek'e haciz şoku

Vergi borcu sonunda Antalya'nın başına iş açtı

Maliye, 700 milyar liraya ulaşan vergi alacağını tahsil etmek için kulübün havuz gelirine temlik koydurdu. Futbolculara para ödemek için havuz parasını bekleyen yönetimin eli kolu bağlandı.

Beklenen oldu

Antalyaspor, haciz şoku ile sarsıldı. Maliye, faizi ile birlikte 700 milyar liraya ulaşan vergi alacağını tahsil etmek için sonunda icra yoluna başvurdu ve kırmızı beyazlı kulübün havuz gelirine temlik koydurdu. İcra kararı federasyona resmen tebliğ edildi. Federasyon, şu anda faizi ile birlikte 700 milyar olan bu borç sıfırlanana kadar Antalyaspor A.Ş.'nin havuz gelirini maliyeye ödeyecek.

Herkes şok oldu

Geçen yıldan bu yana vergi alacağını tahsil edemeyen Antalya Defterdarlığı'nın haciz kararını işleme koyması kırmızı beyazlı yöneticileri şok etti. Futbolculara olan 180 milyar lira civarındaki borcu ödemek için havuz parasını bekleyen kurmaylar, haciz kararı karşısında ne yapacaklarını şaşırdılar. Yönetim, bir süre önce alacaklarını isteyen futbolculara en geç 25 Şubat'a kadar ödeme sözü vermişti.

Gizleyemediler

Havuz gelirine temlik konulduğunu kamuoyundan ve futbolculardan gizlemeye çalışan yönetimin bu çabası da bir işe yaramadı. Havuz gelirine temlik konulduğunu öğrenen futbolcular, dünkü antrenmandan sonra soluğu Genel Menajer Erdal Akpınar'ın yanında aldı. Akpınar da futbolculara, alacaklarının daha önce söz verildiği gibi en geç 25 Şubat’ta ödeneceğini bildirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle