Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimşek gibisi yok

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bizim dışımızdaki kulüpler Ağustos ödemelerini yapamadı

Teleon krizi Şimşek'i etkilemedi. Dört büyükler de dahil olmak üzere 1. Lig'deki 18 takım arasında Antalyaspor dışında futbolcularının Ağustos ayı alacaklarını zamanında ödeyen başka kulüp olmadı.

ŞANSLI OYUNCULAR

Türkiye Birinci Futbol Ligi'nde futbolculara transfer taksiti, maçbaşı ve primlerini zamanında ve eksiksiz ödeyen tek kulüp Antalyaspor oldu. Dört büyükler de dahil olmak üzere, ligdeki diğer 17 kulübün bir kısmı futbolcuların alacaklarının bir kısmını ödeyebilirken, bazıları hiç ödeme yapamadı. Kırmızı beyazlı futbolcular, Birinci Lig'de paralarını zamanında alan en şanslı oyuncular olarak gösteriliyor.

HİÇ GECİKMEDİ

Mali Sorumlu Başkan Yardımcısı Mahmut Akkaş, geçtiğimiz Ağustos ayının son haftasında futbolculara transfer taksiti ve maçbaşı parası olmak üzere 650 milyar lira ödeme yaptıklarını belirterek, ‘‘UEFA Kupası'ndaki ön eleme turunun 2'şer milyar, Yimpaş Yozgat deplasmanı beraberliğinin 600'er milyon lira primlerini de geçtiğimiz salı günü ödemiştik. Şu anda futbolcularımızın tek kuruş alacakları yok’’ diye konuştu.

TELEON KRİZİ

Teleon, taahhüt ettiği naklen yayın bedelini zamanında ödemeyince diğer kulüplerin içine düştüğü mali sıkıntıdan etkilenmediklerini söyleyen Akkaş, ‘‘Aksilikleri düşünerek zamanında önlemlerimizi almıştık. Futbolcularımızın kafasında para sorunu olmaması için titiz davranıyoruz. Ödemeler konusunda sezon sonuna kadar aynı tutum içinde olmaya özen göstereceğiz. Bu ay sadece 150 milyar lira civarında maçbaşı parası ödeyeceğiz’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler