KONYA HABERLERİ

Şimşek: “Geleceğimize Sahip Çıkalım”

IHA
29.10.2015 - 14:33Son Güncelleme :

MÜSTAKİL SANAYİCİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD) KONYA ŞUBE BAŞKANI LÜTFİ ŞİMŞEK, SON DÖNEMDE ÜLKEMİZDE YAŞANAN TERÖR OLAYLARI, EKONOMİ VE YAKLAŞAN 1 KASIM SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU.

IHA

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, son dönemde ülkemizde yaşanan terör olayları, ekonomi ve yaklaşan 1 Kasım seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Şimşek yaptığı değerlendirmede, “Ülke olarak zor ve sancılı bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizin geleceğin büyük Türkiye’sine giden kutlu yoldaki yürüyüşünü kabullenemeyen ve hazmedemeyenlerin terörü kullanarak yeniden sahneye çıktıklarına ve kirli senaryolarla, sosyal, ekonomik ve siyasal istikrarımızı bozmaya çalıştıklarına şahit olduk. MÜSİAD Konya Şubesi olarak, terörün, iyisinin, kötüsünün, haklısının, haksızının, ideolojisinin, milletinin, dininin, mazeretinin olamayacağını ve her zaman terörün karşısında olacağımızı bir kez daha dile getirmek istiyoruz. Devletimizin terör olayları karşısında tüm imkanlarını seferber ederek mücadelesini sürdürmesini de desteklediğimizi ifade etmek istiyoruz. Teröre sebep olanlar ve sebep verenlerle ilgili, güvenlik ve adli takibin neticelendirilerek, gereken yaptırımların uygulanacağına inancımız tamdır. Bu ülkede yaşayan vatandaşlar olarak teröre karşı tepki göstermek hem hak hem de görevimizdir. Tabi bu tepkinin, terörle ilgisi olmayan vatandaşlarımıza veya kurumlara yöneltilmesinin de toplumsal barışa ve kardeşliğimize zarar vereceği görüşündeyiz. Gerek sivil toplum kuruluşu olarak, gerekse de iş dünyasının temsilcileri olarak, geçmişte 12 Eylül öncesi ve askeri darbesi sonrası yaşananlar, 28 Şubat sürecindeki sosyal travmalar, 27 Nisan’da yaşanan siyasal krizler, 5 Nisan ve 21 Şubat’taki ağır ekonomik krizler karşısında ayakta kalmayı başaran milletimizin bu sancılı süreçleri de birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde aşacağına inancımız sonsuzdur. Son 2 yılda, 4’üncü defa seçime gitmemize ve seçim hükümetiyle yönetilmemize rağmen, ekonomimizin küçük hasarların dışında canlılığını koruması, ekonomimizin sağlam temellere dayandığını göstermekte ve bu durum da iş aleminin aktörleri olarak bizleri memnun etmektedir. Özellikle 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından ülkemizde yaşanan olaylar, 1 Kasım seçimlerini ülkemizin geleceği açısından daha da önemli hale getirmiştir. Bu seçimler ülkemizin her alanda yakaladığı istikrar, huzur, barış ve kardeşlik ortamının devamı noktasında bir dönüm noktası niteliği taşımaktadır. Seçimler, özellikle son on yılda millet olarak elde ettiğimiz kazanımlarımızın kaybedilmemesi, ekonomide yakaladığımız istikrarın, büyümenin, yatırımların, projelerin devam etmesi adına hayati öneme sahiptir. Ülkemizin kritik eşiklerden geçtiği böyle bir dönemde millet olarak hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. MÜSİAD Konya Şubesi olarak bu doğrultuda milletimizi 1 Kasım’da sandığa giderek iradesini ortaya koymaya ve geleceğine sahip çıkmaya davet ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimiz’in Kuruluşu’nun 92. yıldönümünü kutluyor, bugünün milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının artmasına vesile olmasını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Şimşek: “Geleceğimize Sahip Çıkalım” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şimşek: “Geleceğimize Sahip Çıkalım” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı