« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Simon Kjaer'den kötü haber!

Danimarka milli takımında sakatlanan Fenerbahçe'nin yeni transferi Simon Kjaer en az 1 ay sahalardan uzak kalacak...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe’de Kjaer ile birlikte Bruno Alves’ten de kötü haber geldi. Senegalli Ba’nın Antalyaspor maçındaki sakatlığı sonrası şanssızlıklar zinciri milli maçlarda da devam etti. Kjaer’in darbeye bağlı ayak bileği bağlarında yırtılma meydana gelirken en az 1 ay sahalardan uzak kalacağı öğrenildi. Milli takıma sakat giden Bruno Alves buna rağmen kadroya alındı. Tecrübeli futbolcunun ağrı ve zorlanma hissetmesi nedeniyle kadroya alınmadığı ve tedavisine başlandığı öğrenildi.

Kjaer: Ayak bileğinde anterior telafibuler lig kopması. (Ayak bileğinde bağ kopması) Eklem ve kapsüllerde yırtılma ve kanama, İki kemik arası zarda ödem. (1 Ay)
Bruno Alves: Sağ üst ön adalede sertleşme ve ağrı. ( 1 hafta)
Ba: Kasık yaralanması ( 3hafta)

MEHMET TOPAL JOKER
Bu oyuncuların yokluğunda elde stoper olarak sadece Kadlec ve genç oyuncu Hakan Çinemre kalacak. Ba ve Alves'in maça yetişmeleri zor görünüyor. Teknik Direktör Pereira, bir çok mevkide oynayabilen Mehmet Topal'ı Kasımpaşa maçında stoper olarak oynatabilir. Çinemre’nin tecrübesizliği nedeniyle Kadlec ve Mehmet Topal'ı savunmada görevlendirme planını gözden geçirecek olan Pereira orta alanda ise ön liberoda Josef'in ile beraber Meireles'i sahaya sürebilir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler