Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Simeone'den Arda açıklaması

Atletico Madrid'in yeni teknik direktörü Diego Simeone, Arda Turan ile ilgili soruya, "Yeri geldiğinde kullanacağız" yanıtını verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
La Liga'da gelecek pazar günü sahasında Villarreal'e karşı oynanacak maçın hazırlıklarını sürdüren Atletico Madrid'de her futbolcunun yeni teknik direktörün gözüne girebilmek için hırslandığı gözleniyor.

Atletico'nun 41 yaşındaki Arjantinli teknik direktörü bugün düzenlediği basın toplantısında, “Biz gençken teknik direktörün gözüne girmek için antremanda herşeyi yapardık. Şu anda Atletico'da da kimin oynamak istediğini görme sürecindeyiz” derken, takım içinde forma savaşı olmasının doğal olduğunu, herkesin oynamak istediğini kaydetti.

Milli futbolcu Arda Turan'ı Villarreal karşısında yine yedek kulübesinde bırakması beklenen Simeone, yöneltilen bir soru üzerine “Arda, ortada, sağda, solda her yerde oynayabilecek, takım için önemli ve farklı bir futbolcu. Yeri geldiğinde gerekli olan yerde kullanacağız” dedi.

Malaga maçında sadece Arda'nın değil Miranda, Assunçao, Marco gibi birçok futbolcunun da ilk 11'de oynamadığını hatırlatan Simeone, “Takımdaki hiçbir oyuncu hiçbir maçta dışarıda kalmak istemiyor. Heyecan var ve rekabet arttı. Umarım oynayacakları seçmekte hata yapmam” ifadelerini kullandı.

Takımla şimdiye kadar 7 antreman yaptığını ve futbolcuları tanımaya başladığını anlatan Simeone, “Malaga maçı başlangıç noktası olmalı ve yapılması gereken daha iyiye gitmek. Saate karşı yarışıyoruz. Maç yaparak kendimizi geliştirebiliriz. Puanlara ihtiyacımız var ve kazanmak zorundayız. Ben takımı iyi durumda görüyorum” değerlendirmesini yaptı.

Geçmişte futbolcu olarak formasını giydiği Atletico Madrid'de bu kez teknik direktör olarak Vicente Calderon Stadı'na çıkacak olan Simeone, “Dolu ve sıcak bir stat bekliyorum. Taraftar bizim yanımızda olacak ve onların tek istediği futbolcuların cevaplarını sahada vermeleri” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz