« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimdi sıra kimde

Süper Lig değirmeni, ilk 7 haftada 4 teknik direktör öğüttü. Samet Aybaba, Fuat Çapa ve Nurullah Sağlam’ın ardından Kadir Özcan da işinden oldu. 14 takım ise, hala (!) sezona başladıkları antrenörlerle devam ediyor.

Sıddık TURGUT
SON GÜNCELLEME
TEKNİK direktörlerin kaderidir, alınan her başarısız sonucun faturası onlara kesilir. Hele kötü gidiş sürerse, bir anda kapının önüne konuluverirler...

Süper Lig değirmeni, geride kalan 7 haftada 4 hoca öğüttü. İlk fireyi Ç.Rizespor verdi ve henüz 2. haftada Samet Aybaba ile yollarını ayırdı. Ligin 3. haftasında oynadığı maça menajer İsmail Coşkun yönetiminde çıkan yeşil mavililer, 4. haftada Saffet Susiç’i takımın başına getirdi. Ancak, Boşnak hocanın çabaları da kötü gidişe son vermeye yetmedi.

Samet Aybaba’yı Fuat Çapa izledi. G.Birliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Belçika’dan büyük ümitlerle getirdiği Çapa’ya yalnızca 5 hafta dayanabildi. İşler iyi gitmeyince görevinden alınan Çapa’nın yerine 6. haftada alt yapı sorumlusu Osman Nuri Işılar görev yaptı. Ve geçen hafta ilk maçına çıkan Reinhard Stumpf’la iç sahadaki ilk galibiyetini aldı kırmızı siyahlılar.

Stumpf’un kazandığı maç, Kasımpaşa’nın hocası Kadir Özcan’ın sonu oldu. 3-1 kaybedilen bu karşılaşma sonrası Özcan, istifasını verdi. Lacivert beyazlı yönetim de tereddüt etmeden kabul etti.

Çare olamadılar

İlk 6 haftada galibiyet yüzü göremeyen Konyaspor’da görevinden ayrılan Nurullah Sağlam’ın yerine Ünal Karaman getirildi. Ancak, o da seyircisiz oynanan Trabzonspor maçında takımına ilaç olamadı.

İlk 7 haftada 4 hoca işinden oldu. Bakalım, önümüzdeki haftalarda sıra kimlere gelecek?

Kart Raporu:

KIRMIZI KART: Yok

SARI KART: Yusuf (Denizli)

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler