« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimdi sıra forvette

Sırp stoper Milan Stepanov ile anlaşan, başarılı kaleci Ahmet Şahin’i de kadrosuna katan Trabzonspor, Denizlisporlu Ömer Rıza’nın peşine düştü.

Ömür AVCI
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR’da camianın uzun süredir beklediği yabancı transferinin ilk adımı Sırbistan&Karadağlı stoper Milan Stepanov’un alınmasıyla atılırken, İstanbul ekibi Büyükşehir Belediyespor’un kalecisi Ahmet Şahin bordo mavili renklere bağladı. Genç file bekçisi, bordo mavili takımın Antalya kampına katıldı. Gözler şimdi de forvete çevrildi.

Önceki gece İstanbul’a getirilen ve yapılan görüşmede tüm pürüzleri halleden Trabzonspor yönetimi, 22 yaşındaki Sırp oyuncuyla 4.5 yıllık anlaşma imzaladı. Stepanov dün sağlık kontrolünden geçti ve bu sabah da bordo mavili takımla ilk antrenmanına çıkacak.

Forvet mevkindeki ilk aday ise Denizlispor’un genç forveti Ömer Rıza. Trabzonspor, yeşil siyahlı kulübe bu oyuncuya karşılık Volkan ve İbrahim Ege’yi bonservisleriyle, Mehmet Yılmaz’ı da kiralık olarak vermeyi planlıyor. Bu konudaki görüşmelerin önümüzdeki günlerde başlayacağı ve ligin ilk haftasına kadar çözüme kavuşturulmasının planlandığı ifade edildi. Yabancı forvet için Trabzonspor’un önündeki en büyük engel ise gözden çıkarılan Çek forvet Tomas Jun’un hala kendisine bir takım bulamamış olması.

Bunları da Beğenebilirsiniz