« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimdi sıra bizde

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Demiroviç, şampiyonluk için iddialı konuştu

Sezonu ilk 3 sırada bitiren takımların İkinci Lig'e yükseleceğine dikkat çeken mor beyazlı takımın hocası, ‘‘Bizim için önemli olan bu hedefe grubun şampiyonu olarak ulaşmaktır’’ dedi.

ŞAMPİYON AFYON

Afyonspor Teknik Direktörü Mesut Demiroviç, şampiyonluğu en güçlü adayı olduklarını söyledi. Ligin birinci devresini değerlendiren mor beyazlı takımın teknik patronu, ‘‘İyi oynayıp puan kaybettiğimiz maçlar oldu. Bazı maçlarda kötü oynadık, ama kazandık. İlginç sonuçlarla karşılaştık. Birinci devre için 32 puan hedeflemiştik. Bir maç eksiği ile 28 puanımız var. Ben hedefimizin 1 puan altında kaldığımızı düşünüyorum’’ diye konuştu. Demiroviç, sözlerine şöyle devam etti:

AVANTAJLIYIZ

‘‘Ligin birinci devresi grubumuzda sezonu ilk 2 sırada bitirecek takımları belli etmiştir. Yani, şampiyonluk yarışının Afyonspor ile Uşakspor arasında geçeceği net şekilde ortada. Lider Uşakspor 4 puan önümüzde. Buna rağmen ikinci devre için biz daha avantajlıyız. Bu farkı kapattığımızda koltuğu kimse bizden kapamaz. Sezonu ilk 3 arasında bitiren takımlar İkinci Lig'e çıkacak, ama bizim için önemli olan bu hedefe şampiyonlukla ulaşmaktır.’’

TRANSFER TAMAM

Ligin ikinci yarısında daha iyi futbol oynayan bir Afyonspor'un sahneye çıkacağını öne süren Demiroviç, devre arasındaki çalışmalarda tüm eksikleri gidereceklerini söyledi. Demiroviç, ‘‘Kırıkkalespor'dan aldığımız İmdat ile transferi kapatmış durumdayız. İkinci yarıda taraftarlarımızın karşısına 90 dakika yüksek tempoda mücadele eden ve bunu galibiyetle süsleyen bir Afyonspor çıkaracağız. Lig maratonunun ikinci bölümüne bomba gibi gireceğiz’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz