« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimdi şampiyonuz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hasan YILMAER

Büyük oyuncular büyük takımlar içindir. Ve de büyük oyuncular kader yazarlar. Sergen, Fenerbahçe'de büyük iş yapacaktır. İnanıyorum ki, Sergen'in katılmasıyla Fenerbahçe şampiyonluğu büyük ölçüde yakalamıştır.

Bu söylediklerim sadece bir oyuncunun getireceği katkıdan ötürü değildir. Futbolda moralin ve taraftar desteğinin ne denli önemli olduğu ortadadır. Sergen, hırçın bir futbolcudur. Kimine göre asidir. Hatta kimine göre bazı etik noksanları vardır. Ancak bilinmelidir ki, Sergen iyi yönetildiğinde çok büyük bir yıldızdır.

Fenerbahçe bu yıl Löw ile çok büyük bir atılım yapmıştır. Löw; genç ama hırslı bir yönetmendir ve ne denli de bilgili olduğunu kanıtlamıştır.

Sergen'in katılışıyla Fenerbahçe'nin orta sahası ve ileri ucu büyük bir dinamizm kazannmıştır. Sergen'in belirli bir süredir toptan uzak kalışı ve bazı yerlerden iteklenmiş olması onu kesinlikle hırslandırmıştır. İyi yönetilecek bir Sergen Fenerbahçe için büyük kazanç olacaktır.

<ı>Öyle bir kulübe ki...

Düşünebiliniyor mu, F.Bahçe'nin orta sahası için söz konusu oyuncular: Murat Yakın, Metin Diyadin, Moshoeu ve Sergen. Böylesine bir kadro değil Türkiye'de, Avrupa'da pek çok büyük kulübün ağzının suyunu akıtır. Şimdi bunların bir kısmı kulübede oturacaktır. Çünkü kulübesi ne kadar büyükse, takım da o kadar büyüktür. Sergen'le Baliç'in birlikte oyunu sanırım izleyenlere bir bale gösterisinin zevkini verecektir.

Fenerbahçe bu yıl hedefini koymuştur ve şampiyonluğa kitlenmiştir. Fener seyircisi ezeli rakiplerimizin iç sıkıntılarının karşısında son derece rahat, yönetimine, oyuncusuna ve teknik heyetine güven duyar durumdadır. Sergen'in Fener'e katkısının sağlanması, bu seyirciyi daha da coşturacak ve tribünleri dolduracaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken husus, Sergen'in tümüyle hazırlanmadan oyuna sürülmemesidir. Anlaşıldığına göre Sergen F.Bahçe'ye belirli bir süre için gelmiştir ama Sergen Fener formasını artık sırtından ancak jübilesinden sonra çıkaracak durumdadır. Sergen zeki bir delikanlıdır. Sıkıntılarından sonra önüne gelen nimetin büyüklüğünü ve F.Bahçe'nin kendisine yapacağı katkıyı değerlendirebilir.

Fenerbahçe şampiyonluğa gidiyordu. Sergen'in katılmasıyla bu hedef çok daha yaklaşmıştır.
Bunları da Beğenebilirsiniz