« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimdi rekabet zamanı

Esteban kaledeki rekabette öne geçerken, solda Güray ile Yusuf, orta sahada da Okay ile Özer yarışıyor, Mehmet Ekici, Marin ile kapışıyor. Forvette Cardozo ile Muhammet Demir’in şansı eşit.

Tolga SAĞLAM / DHA
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR’da sakat ve cezalı oyuncu sayısının azalması, kadro genişliğine sebep olurken, bordo mavili takımda rekabeti de üst düzeye taşıdı. Süper Lig’de oynadığı son 4 maçında 3 galibiyet elde eden Trabzonspor’da bu yüzden kaleden hücum hattına kadar tüm bölgelerde forma savaşı yaşanmaya başladı. 

Onur’un ameliyat olmasıyla kaleyi devralıp performansıyla beğeni toplayan Esteban, şu an için yarışta öne geçti. Aykut Demir’in cezalı olduğu dönemde bulduğu forma şansını iyi kullanan Akakpo da 11’i zorlayan isimler arasında yer aldı.

ORTA SAHADA YARIŞA GiRENLER ARTTI

SOL kanatta Güray’ın sakatlığının düzelmesi ise Yusuf’un forma şansını azalttı. Orta alanda Okay’la Özer yarışmaya başladı. Mehmet Ekici’nin de sakatlığının ardından takıma formda dönmesiyle bu bölgede Marin de rekabete koyulan futbolcu arasına girdi.

Forvette de Cardozo ile Muhammet Demir, şans bulmak için yarışı sürdürüyor. Gaziantepspor maçında Hami Mandıralı’nın ilk 11’de görev vermek istediği Muhammet, başı döndüğü için kadrodan çıkarılınca yerine Cardozo oynamıştı.