Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimdi rahatladın mı hocam

Ofsayt kokan ilk golden sonra çılgına dönen tecrübeli futbolcu, devre arası hakeme itirazdan sarı kart gördü. 63. dakikada ise Turgay’a tekme atarak oyun dışı kaldı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

BURSASPOR 2-0 GALATASARAY

BURSASPOR’un ofsayt kokan ilk golü Galatasaraylı futbolcuları deyim yerindeyse çıldırttı. İlk yarının bitimine saniyeler kala Ufuk’un hatası ile farkın ikiye çıkması ise sarı kırmızılıların öfkesini ikiye katladı. İlk yarının bitiş düdüğüyle Ayhan Akman, soluğu hakem Bülent Yıldırım’ın yanında aldı. Bu andan itibaren ikili arasında ilginç diyaloglar geçti.

Ayhan, “Ne oldu, şimdi rahatladın mı hocam? Net ofsaytı vermediniz. Rahat mısın şimdi? Golü bir daha izle. Bizim de alınterimiz var. Ayıptır!” dedi.

Bu sözlerin ardından elini de hakem Bülent Yıldırım’ın omzuna atan tecrübeli futbolcu, bunun karşılığında soyunma odasına doğru yürürken sarı kartla cezalandırıldı. Bu sırada kenarda Hagi de hakemlere büyük tepki gösterirken, sarı kırmızılı futbolculardan Hakan Balta ise küfürlü itirazlarda bulundu.

Hagi göremedi
Saha içindeki hırslı yapısı ile tanınan sarı kırmızılı oyuncu, agresif hareketlerini ikinci yarıda da sürdü. Hemen her pozisyonda hakemle konuşan Ayhan’ı, kırmızı kartın geldiğini göre göre teknik direktör Hagi sahada tuttu. Ve dakikalar 63’ü gösterdiğinde Turgay’a sert bir harekette bulunan Ayhan, ikinci sarı kartını görerek oyun dışında kaldı.

 Hakem Bülent Yıldırım, ilk yarıyı bitirip soyunma odasına gitmeye hazırlanırken yanına gelen Ayhan, “Ofsayt golü verdiniz. Rahatladınız mı hocam şimdi?” dedi.

Bununla da kalmayan tecrübeli oyuncu eli ile hakem Bülent Yıldırım’a dokunarak itirazın şiddetini artırdı. Hakem de Ayhan’a tereddütsüz sarı kartını çıkardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz