« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimdi karakterimizi gösterme zamanı

Sakat oyuncuların çokluğu nedeniyle bahanenin arkasına sığınmayacaklarını vurgulayan teknik patron, "Zirveye tırmanmak için yetenek, zirvede kalmak için karakter gerekir. Şimdi bizim karakterimizi göstermenin tam zamanı. Karşımızda agresif bir takım bulacağız" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, hiç pes etmeyen, en zor anlarda yeteneklerini ortaya koyan müthiş bir ekip haline geldiklerini belirterek, "Karakterimizi göstermenin tam zamanıdır." dedi. Estonya maçıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Terim, 11 ay önce Tallinn’de yaptıkları kamp sonrası Norveç’i geçerek Avrupa Şampiyonası’na katıldıklarını hatırlatarak, "Muhakkak ki favori olan biziz ama ciddi olmayan hiçbir maç yoktur ve karşımızda agresif bir takım bulacağız" dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

Ekol olan bir Türkiye

"Zirveye tırmanmak için yetenek, zirvede kalmak için karakter gerekir diye bir söz var.
Şimdi bizim karakterimizi gösterme zamanı. Eğer Bosna maçındaki oyunu sahaya koyarlarsa sanıyorum aynısını tekrarlayabiliriz. Puanımızı 10’a çıkarabiliriz. Rakibimiz henüz grup maçlarında puan almamış olabilir. İki gol atıp 13 gol yemiş olabilir. Ama şunu unutmamalıyız, Belçika maçında 75. dakikaya kadar oyun berabereydi, İspanya maçında da Estonya’nın 5 tane net pozisyonu var. O yüzden bizim karakterimizi gösterme zamanımızdır."

Torba değil ki büzesin!

Terim, sakat futbolcuların çokluğunun anımsatılması üzerine, alınacak her galibiyetin öneminin büyük olduğunu kaydederek, şunları söyledi: "Tarih sakatları yazmaz. Bizimki bahaneyi geçti belki ama buna rağmen bir başka oyuncunun bu fırsatı yakalaması diye düşünüyorum. Ağlamanın çok fazla faydalı olacağını düşünmüyorum. O yüzden böyle bir bahaneyi ne ben ne oyuncularım kullanmıyor. Sevindirici olan artık sürpriz sonuçlarla anılan bir Türkiye değil, ekolü olan, oynayan bir Türkiye’ye doğru gidiyoruz. Hedefimiz orasıdır. "

Fatih Terim, görev süresinin uzatılması ile ilgili bir soru üzerine, Mahmut Özgener’in gerekli açıklamaları yaptığını belirterek, " Kimsenin de ağzı torba değil ki büzesin" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler