« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimdi herkes hesap yapıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saray, Altay'a yenilince, Beşiktaş şampiyonluk için ümitlendi. Son hafta oynanacak G.Saray-İstanbul ve Antalya-Altay maçları ligden düşecek üçüncü takımın adını ortaya çıkaracak.

Kader maçları Ligde son haftaya girilirken heyecan doruğa çıktı. Düşme hattındaki Altay'a yenilen Galatasaray, ‘‘garanti’’ olarak bakılan şampiyonluğu tehlikeye sokarken, İzmir ekibi bu galibiyetle rahat bir nefes alıp, umutlarını, kendisiyle aynı kaderi paylaşan Antalyaspor'la deplasmanda oynayacağı son maça taşıdı.

Kartal ÜMİTLENDİ G.Saray'ın İzmir'de 3 puan bırakması, yarın F.Bahçe ile sezonun son derbi maçına çıkacak olan en yakın takipçisi Beşiktaş'ı şampiyonluk yolunda ümitlendirdi. Kara Kartal, bugün Fener'i yenerse puan farkı 3'e inecek. Tarafsız sahada oynayacağı Erzurumspor maçında fark arayacak olan Beşiktaş, G.Saray'ın, küme düşmemek için çırpınan İstanbulspor'a yenilmesini bekleyecek.

DİPTE YANGIN VAR Kocaeli deplasmanında 1 puanı son dakikalarda bulmasına rağmen alt sıralardan kurtulamayan Antalyaspor, 34. haftada sahasında Altay'ı ağırlayacak. Bu maç ve G.Saray'ın İstanbulspor'la oynayacağı karşılaşmadan çıkacak sonuç, Vanspor ve Göztepe'den sonra 2. Lig'e düşecek üçüncü takımın adını belirleyecek. Erzurum-Beşiktaş ve A.Gücü-Trabzon maçları da alt sıraları yakından ilgilendiriyor.

Ve İhtİmaller Son haftaya girilirken, tehlikeyi yakından hisseden 5 takım bulunuyor. 36 puanı bulunan İstanbulspor, sahaya tur atmak için çıkacak olan G.Saray'a yenilirse küme düşer. Boğalar 1 puan alırsa 37 puanlı Altay'ın 38 puanlı Antalya ile deplasmanda yapacağı maç kritik duruma gelecek. Altay yenilirse averajı daha kötü olduğu için 2. Lig'in yolunu tutar.

Baraj 38 puan İstanbul kazanırsa 39 puana ulaşıp, kümede kalır. Bu durumda Antalya-Altay maçı berabere biter ya da Antalya kazanırsa İzmir ekibinin şansı kalmaz. Eğer Altay kazanırsa 38 puanda kalacak olan Antalya'nın kaderini, yine aynı puana sahip ve Beşiktaş ile tarafsız sahada oynayacak Erzurum ve Trabzon ile karşılaşacak olan A.Gücü maçları belirleyecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz