« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimdi Fenerli oldum

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İstanbulspor'a ilk golünü atan Faruk anlamlı konuştu Çocukluk aşkı olan F.Bahçe'ye şampiyonluk görmek için geldiğini söyleyen sarı lacivertli futbolcu, golünü attıktan sonra annesine koştu.

EN MUTLU GÜNÜ YAŞADI

90'ıncı dakikada attığı golle Fenerbahçe'yi şampiyonluk yarışında yeniden iddialı duruma getiren Faruk Yiğit, hayatının golünü doğup büyüdüğü Bursa Orhangazi'de annesi, kayınvalidesi, eşi, kardeşleri ve yakınlarıyla kutladı. Sarı lacivertli futbolcu pazar günü belki de hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadı.

5'İNCİ VİTESE TAKTIK

Sarı lacivertli forma altında attığı ilk golünü yaşamı boyunca unutamayacağını söyleyen Faruk, ‘‘Belki de şampiyonluk golünü attım. Bundan böyle 5'inci vitese taktık. Şimdi Fenerli oldum. Moshoeu'nun da gelişiyle şov yapacağız. Takımda moraller süper. Ama işimizin ciddiyetini de elde bırakmayacağız’’ dedi.

SAKALIM FEDA OLSUN

Geldiği günden beri saç ve sakallarının gündemden düşmediğini vurgulayan Faruk, sezon sonunda şampiyonluk balosuna sakalını keserek katılacağını açıkladı. Askerlik haricinde sakalını hiç kesmeyen sarı lacivertli futbolcu, ‘‘Saç ve sakal benim için bir imaj oldu. Ama F.Bahçe'ye feda olsun’’ ifadesini kullandı.

ŞAMPİYONLUK İSTİYORUM

Futbol yaşantısında formasını giydiği takımlardan sadece Kocaelispor'da Türkiye Kupası'nı kazanmanın sevincini tadan Faruk, ‘‘En büyük hedefim, Lig şampiyonluğu görmekti. Bunu da çocukluğumdan beri fanatiği olduğum Fenerbahçe ile kucaklayacağız. Benim de bu başarıda büyük payım olacak. Taraftara söz veriyorum’’ diye konuştu.

SEYİRCİMİZ MUHTEŞEM

Faruk, en zor günlerde bile kendilerini yalnız bırakmayan taraftarların desteğine teşekkür ederek, ‘‘Benim ve arkadaşlarımın en büyük güvencesi taraftar. Zor günlerde bizi yalnız bırakmadılar. Hele oyuna girerken bana gösterdikleri sevgiyi asla unutmayacağım. Onlara her halde layık oldukları bir sevinci yaşattım’’ yorumunu yaptı.

PAZAR KEYFİ

Faruk, Fenerbahçe'ye geldikten sonra ilk kez pazar keyfini doya doya çıkardı. Eşi ve çocuğunu alarak arkadaşlarıyla birlikte Orhangazi'ye giden sarı lacivertli futbolcunun annesi Kadriye hanım, oğlunu bağrına basarak golün sevincine ortak oldu. Faruk ağabeyi, kardeşi ve yakınlarıyla piknik yaptı, çiftlikte mutlu bir gün geçirdi.

Yiğithan'ın sevinci

Maçı evde televizyondan izleyen Faruk'un eşi Yeşim hanım, son dakikayı şöyle anlatıyor: ‘‘Ben önce Uche'nin gol attığını sandım. Sonra Faruk'un kollarını açarak koştuğunu gördüm. Oğlum Yiğithan da Televizyona doğru koşup babasına sarılmak istiyordu.’’

Hırsımdan ağladım

Orhangazi'deki çiftliğine giderek annesi Kadriye hanımın elini görevini yapmış bir insanın mutluluğu içinde öpen Faruk, attığı golden sonra hırsından ağladığını söyledi. Tecrübeli futbolcu ‘‘Eğer golü atamazsam, bu kez sinirimden, üzüntünden kahrolup ağlayacaktım’’ dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler