« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şimdi de Serkan kavgası

Türkiye ile İsviçre 2005’teki olaylı maçın ardından bir kez daha karşı karşıya geldi. Fatih Terim’in genç yetenek Serkan Şahin’i Milli Takım’a çağırması İsviçrelileri çıldırttı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İSVİÇRE‘nin en büyük günlük gazetelerinden Blick, Türkiye Futbol Federasyonu ile Fatih Terim’i topa tuttu. İlk sayfadan ve “Türklerin çirkin oyunu” manşetiyle verilen haberde, Terim’in boş vaatlerle İsviçre Ümit Milli Takımı oyuncusu Serkan Şahin’i kandırdığı iddia edildi. Terim’e ağır suçlamalar içeren yazıda, “Bu olayın arkasındaki kişiyi zaten İsviçre halkı çok iyi tanıyor. Türkiye Teknik Direktörü Fatih Terim, 2005 yılındaki skandal maçın da planlayıcısı ve başrolü oynayan kişiydi” denildi.

Orta saha vaadi

Türkiye-İsviçre 2006 Dünya Kupası Elemeleri Play-Off karşılaşmalarından ceza almadan kurtulduğu yorumu yapılan Terim’in yetenekli futbolcuya bizzat telefon ederek, “Seni önce 21 Yaş Altı takımında bir kez izleyeceğim, eğer iyi oynarsan A Milli Takım kadrosuna alacağım” vaadinde bulunduğu kaydedilen haberde, genç futbolcunun menajeri Yusuf Kara’nın, İsviçre’de sol bek oynatılan Serkan’ın Türk Milli Takımı’nda orta sahada oynatılacağı ve bu nedenle teklifi cazip bulduğu yönündeki açıklamasına yer verildi.

Artık bizde oynayamaz

Gazete ayrıca, ümit milli takım antrenörleri Pierluigi Tami’nin futbolcusunun aldığı bu karara hem şaşırdığını hem de çok kızdığını belirterek, ”Serkan yetenekli bir futbolcu ama bize azimli ve İsviçre formasını gururla giyecek karakterde oyuncular gerekli. Fatih Terim onu belki de 1 kez oynatıp, bizde oynamasına engel olacak. Serkan artık İsviçre Milli Takımı için bizden davet almayacak” şeklindeki sözlerini okuyucuları ile paylaştı. 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz