Gündem Haberleri

GÜNDEM

  "Şimdi biz fişliyoruz" sözüne takipsizlik

  DHA
  12 Mayıs 2010 - 18:59Son Güncelleme : 12 Mayıs 2010 - 18:59

  KAHRAMANMARAŞ'taki bir konuşmasında “Fişleme sırası bizde” diyerek tepki toplayan ve partisi tarafından geçici olarak ihraç edilen AK Parti Milletvekili Avni Doğan hakkında suç duyurusu üzerine savcılıkça yapılan soruşturmada ‘takipsizlik’ kararı verildi.

  Kahramanmaraş merkez Karacasu Beldesi'nde 16 Şubat 2010’da partisinin seçim bürosunda yaptığı bir konuşmada, “40 sene onlar bu halka yaptı, inşallah sıra bizde. Şimdi biz onları fişliyoruz” diyen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan, bu konuşmasından dolayı partisinin disiplin kuruluna sevk edilmiş, 4 ay süreyle partiden geçici ihracına karar verilmişti.

  Ayrıca CHP Genel Saymanı ve Parti Sözcüsü Mustafa Özyürek ile CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi, Doğan hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek’ iddiasıyla Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurularını inceleyen Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Doğan hakkında, konuşmasının maddi ve manevi suç unsuru oluşturmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı