Gündem Haberleri

  Simav'da eğitime 10 gün ara

  Hürriyet Haber
  20.05.2011 - 20:35 | Son Güncelleme:

  Depremin vurduğu Simav’da ilçe merkezi ve köylerinde, tüm okullar 30 Mayıs Pazartesi gününe kadar tatil edildi. Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, yaşanan deprem ve devam eden artçı sarsıntılar nedeniyle Simav’da okullara 30 Mayıs’a kadar ara verildiğini açıkladı.

  Belediyenin panayır alanına Kızılay tarafından kurulan çadırkentte hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Depremzedelere, Kızılay tarafından sıcak yemek ikram edilirken, tek bir noktadan hizmetin verilmesi ve kuyruğun uzun olması tepkileri de beraberinde getirdi. Vatandaşlar, iyi niyetli hizmete rağmen birçok noktadan yemek dağıtılmasını istedi. Yemeklerini alan Simavlılar ise, kendileri için ayrılan çadırlara girerek geceyi beklemeye başladı.

  DP GENEL BAŞKANI ZEYBEK’TEN ZİYARET

  Demokratik Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, çadırkente, akşam saatlerinde ziyarette bulundu. Vatandaşlarla sohbet eden, çadırlardakilerin sıkıntılarını dinleyen Zeybek, "Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Bu olayda belediye başkanı, üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmiştir. Belediye başkanı duruma hakim, gereken önlemler alınmış. Karmaşa olursa düzeltmek zordur, ancak burada bu yaşanmamış. Bu bölge afet bölgesi, inşallah bundan ders çıkarırız. Deprem, felaket olur. Tamamen önüne geçilmesi, insanın iradesinde olmayan işler. Bizlerin yapacağı afetzedelere gereken yardımı yapmak ve bu tür felaketlere hazırlıklı olmak" diye konuştu. Zeybek, çadırda kalan 3 yaşındaki Nagehan İpek’i de sevdikten sonra, DP’li Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan’ın da aralarında bulunduğu heyetle birlikte çadırkentten ayrıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı