Ege Haberleri

EGE

  Simav Teknoloji’de ders verecek olana ev ile otomobil

  Mehmet YENEN, (DHA)
  29.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’de yaşayan Simavlı doktor Naci Eren (85), eşi Müfgide Eren’le tatile geldi, mühendis kökenli öğretim üyesi bulunamadığı için, üç yıl önce bir milyon TL’ye iki bina yaptırdığı Dumlupınar Üniversitesi Simav Teknoloji Fakültesi’nde eğitime ara verilebileceğini öğrenince harekete geçti.

  Eren, DP’li Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan’la, 10 gün önce Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan’ı ziyaret etti. Eren, Dekan Karaaslan’a okulda görev yapmayı kabul edecek mühendislik kökenli öğretim üyeleri için ilçedeki dört katlı bir apartmanındaki dayalı, döşeli daireleri kira almadan tahsis sözü verdi. Eren ayrıca, bu öğretim görevlilerine belediyenin de desteğiylee ilerde başka bir yerde görev yapsalar bile kendilerinde kalması koşuluyla birer otomobil vermeyi de önerdi.

  Karaaslan’ın konuyu YÖK’e ileteceğini belirtmesine rağmen bir yanıt alamadığını ileri süren Eren, fakültenin kapanmaması için belediyenin yanı sıra Simavlılar ve hayırseverleri destek olmaya çağırdı. Rektör Karaaslan ise konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı