KÜTAHYA HABERLERİ

Simav’ın Duayen Gazetecisi 29 Yıllık Meslek Hayatını Kitaplaştırıyor

IHA
27.02.2015 - 16:28Son Güncelleme :

1-SİMAV DUAYEN GAZETECİ(29 YILLIK HAYATINI KİTAPLAŞTIRMAYA BAŞLAYAN KAMİL MUŞTU) 2-SİMAV DUAYEN GAZETECİ-1(SİMAV’IN DUAYEN GAZETECESİ KAMİL MUŞTU)

IHA

Kütahya’nın Simav ilçesinde yaşayan basın emekçisi Kamil Muştu, (93) 3 kez hapis cezası aldığı ancak hapishanede yatmadığı meslekteki 29 yıllık anılarıyla hatıralarını kitaplaştırıyor.
Simav’ın ilk gazetecisi olmasının yanında ilk matbaayı kuran ve ilçede “Simav’ın Sesi” adı altında ilk gazete çıkaran kişi olarak bilinen basın duayeni 3 çocuk ve 6 torun sahibi 93 yaşındaki Kamil Muştu, meslekte geçirdiği 29 yılın yanı sıra anılarını ve hatıralarını bir kitap haline getirmek için başlattığı çalışmaların son aşamaya geldiğini bildirdi.
350 sayfadan oluşacak anılarının 200.ncü sayfasını da tamamladığına vurgu yapan Muştu, amacının Simav’da geçmişte olup bitenleri tüm çıplaklığıyla gelecek nesillere taşımak olduğunu söyledi.
Muştu, “Zira içerisinde ders alınacak pek çok hatıram ve ilçenin gelişmesine katkı sağlayan projelerim var. Onların ziyan olmasını istemiyorum” dedi.
Simav için 29 yıl haber peşinde koşarken şahit olduğu pek çok önemli olayı kaleme aldığı kitabının adını henüz koymadığını da vurgu yapan Muştu, “Okurlarım bir gazetecinin gözünden yakın tarihe tanılık yapacağı kitabımda birçok önemli olayın bilinmeyen yönleri de öğrenme imkanına kavuşacaklar” diye konuştu.
Simav’a en çok hizmet eden Belediye Başkanlarının arasında Arif Sümer’i ilk sıralara yerleştiren Simav’ın duayeni Muştu, Simav’a ilk hükümet konağı kazandıran belediye başkanı Sadık Ülkem ikinci sırayı aldığını söyledi.
Simav’a hizmet edenlerin başında kaymakamlar arasında rahmetli Ali Kayacan’ı ilk sıralara yerleştiren Muştu, “Simav’da Esnaf Kefalet Kooperatifinin ilk kurucuları arasındayım. Bunun yanında Simav Spor’u kurdum. Simav’da ilk kırtasiye dükkanını ben açtım” şeklinde konuştu.
Bu gün için Simav’ın en işlek caddeleri arasında ilk sırada yer alan Ağdacılar Caddesinin açılmasında emeği geçtiğine vurgu yapan Muştu, “Simav’a Sanat Okulu yapılmasında emeğim çoktur. Halk Pazarının açılmasında da gayretlerim oldu. Simav’da şu anda faal olan Kütüphanenin açılmasında emeğim geçti. Gazetecilikten emekli olamadım. Ancak 1980 yılında kırtasiyecilikten dolayı Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK)’dan emekli oldum. Çok sevdiğim Simav’da günümü geçirmeye çalışıyorum. Eskiden gazetecilik geçerli meslekti. Gazetecinin sözü dinlenir, önü kesilmezdi. Şimdi öyle değil” şeklinde konuştu.(MY-EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Simav’ın Duayen Gazetecisi 29 Yıllık Meslek Hayatını Kitaplaştırıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 16 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Simav’ın Duayen Gazetecisi 29 Yıllık Meslek Hayatını Kitaplaştırıyor haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:58
  • Guneş
   07:40
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı