Ege Haberleri

  Simav’da donan gölet Kadir’in canını aldı

  Mehmet YENEN / SİMAV, (DHA)
  27.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Simav’ın Efir Köyü yakınlarında önceki gün saat 14.00 sıralarında Kınık İlköğretim Okulu 5’inci sınıf öğrencisi Ömer Kadir Keskin (11), aynı sınıftan Fahri Candan (11) ve 8’inci sınıf öğrencisi Süleyman Sami Durmuş (13) gölete gitti.

  Göletin buz tuttuğunu gören üç çocuk yaklaşık 20 metre uzaklıktaki karşı kıyıya geçmek istedi. Göletin üzerinde bir süre ilerleyen Keskin, buz kırılınca suya gömüldü, arkadaşları dönüp son anda kurtuldu. Şoka giren iki çocuk, köye gidip yardım istedi. Jandarma ekipleri ve köylüler gölet çevresinde Kadir’i aramaya başladı. Arama Kurtarma ekiplerinden de yardım istendi. Hava kararıncaya kadar süren aramalara rağmen bir sonuç elde edilemedi ve çalışmalara son verildi.

  Anne kalp krizi geçirdi

  Şoka giren Candan ve Durmuş, Simav Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Hastaneye giden Fahri’nin annesi Fadime Candan oğlunu sedyede görünce kalp krizi geçirdi, tedaviye alındı. Üç kişinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

  Kütahya İl Afet Acil Durum Merkezi’nden gelen üç dalgıç, dün saat 08.00 sıralarında arama çalışması başlattı, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi de bölgeye geldi. Yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından, dalgıçlar, Kadir’in dipteki çamura saplanan cesedine ulaştı. Acı haberi alan anne Nuriye Keskin (25) ve yakınları sinir krizi geçirdi. Anneyi Vali Çiftçi yatıştırmaya çalıştı.

  İstanbul’daki bir inşaatta işçi olarak çalışan baba Metin Keskin’in eşiyle bazı sorunlar yaşadığı ve bu nedenle olayı öğrenmesine rağmen köye gelmediği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı