GeriSpor Şımarmak yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şımarmak yok

Efes Pilsen World Cup’ta şampiyon olan A Milli Basketbol Takımımız’ın teknik kurmayları Doğan Hakyemez, Bogdan Tanjeviç ve Harun Erdenay, başarılarını abartmadan aynı ciddiyetle çalışmalarını sürdüreceklerini söylediler.

BU yıl ilk kez Ankara’da düzenlenen Efes Pilsen World Cup, Türkiye adına güzel bir sürprizle noktalandı. Böyle diyoruz çünkü, Lübnan ve Katar ile oynadığı ilk iki maçı kazanmasına rağmen, kötü oyunuyla yüreğimizi ağzımıza getiren A Milli Basketbol Takımımız, Slovenya finalinde tam bir gövde gösterisi yaptı. Kadrosunda 4 NBA oyuncusu (Nesteroviç, Brezec, Nachbar, Udrih) ve Avrupa’nın en iyi oyun kurucularından Lakoviç’i bulunduran rakibine unutamayacağı bir ders veren millilerimiz, sahadan 93-70 galip ayrılırken, Efes Pilsen World Cup’ı üst üste ikinci kez kazanmanın gururunu yaşadı.

Bu başarının üç mimarı; Basketbol Milli Takımlar Direktörü Doğan Hakyemez, Başantrenör Bogdan Tanjeviç ve A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, şampiyonanın değerlendirmesini Hürriyet’e yaptılar.

Hakyemez: Alnımızın akıyla


Hakyemez, Slovenya karşısında elde edilen farklı galibiyetle gelen şampiyonluğun kendilerini mutlu ettiğini belirtirken, bu başarının abartılmaması gerektiğini özellikle vurguladı. Dünya Şampiyonası hazırlıklarını aynı ciddiyetle sürdüreceklerini söyleyen Doğan Hakyemez, şöyle konuştu:

"Dünya Şampiyonası’na katılacak ekiplerle oynadığımız Efes Pilsen World Cup’tan alnımızın akıyla çıktık. Katar maçında oynadığımız kötü oyun nasıl bizim gerçek yüzümüzü göstermiyorsa, farklı Slovenya galibiyetini de abartmamak gerekir. Dünya Şampiyonası hazırlıklarımız aynı ciddiyet içinde devam edecek. Hafta sonunda Berlin’de yapılacak Süper Cup’ta Almanya, İtalya ve Fransa ile oynayacağız. Daha sonra 9 Ağustos’ta Seul’a gidip, Güney Kore ve İtalya ile karşılaşarak, hazırlık maçları serisini bitireceğiz."

Hakyemez,
Ankaralı basketbolseverlerin turnuvaya ve millilerimize gösterdiği ilginin kendilerini ayrıca mutlu ettiğini de belirtti.

Tanjeviç: Daha iyi olacağız

Basketbol Milli Takımı Başantrenörü Bogdan Tanjeviç, Efes Pilsen World Cup’ın Dünya Şampiyonası’na mücadele edecek kadroyu belirlemesi açısından çok yararlı olduğunu söyledi. Tanjeviç, "Bu turnuvada tüm oyuncuları deneme fırsatı buldum. Lübnan ve Katar maçlarında, kadroyu belirlemek amacıyla çok oyuncu değiştirdim. Slovenya karşısında ise ağırlıklı olarak Dünya Şampiyonası’nda şans vereceğim oyuncuları oynattım. Bu maçta savunma olarak mükemmeldik. Hücumda da paylaşımcı bir görüntü çizdik. Zamanla daha da iyi olacağız" diye konuştu.

Erdenay: Takım oturuyor

A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay da kadroda yer alan tüm oyuncuların performanslarından memnun olduklarını söyledi. Yeni Milli Takım’ın yavaş yavaş oturduğunu ifade eden Erdenay, "Ümit Milli Takım’daki oyuncularımızın da katılımıyla hazırlıklarımızı daha sağlıklı bir şekilde sürdürme imkanı bulduk. Efes Pilsen World Cup’ta şampiyon olmamız, oyunculara büyük moral verdi. Hedefimiz, Dünya Şampiyonası’nda gruptan çıkıp iyi bir derece elde etmek. Oyuncularımıza güveniyorum" dedi.

ŞAMPİYONLUĞU PARK VADİ’DE KUTLADILAR

Efes Pilsen World Cup 5’te oynadığı 3 maçı da kazanarak şampiyon olan A Milli Basketbol Takımımız’ın oyuncuları ve teknik heyet, Slovenya karşılaşmasından sonra Çankaya’daki ParkVadi Restaurant’ın sahibi Emin Aykaç’ın, onurlarına verdiği kutlama yemeğine katıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle