« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şımarık değilim

Fenerbahçe’nin milli yıldızı Kazım Kazım, kimilerine abartılı ve şımarıkça gelen hareketleri, rakibe öz güven duygusunu hissettirmek adına yaptığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tecrübeli oyuncu Fenerbahçe Dergisi’ndeki röportajında şımarık değil öz güven sahibi olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:
· Bu kendine güven ile şımarıklık, bazen karıştırılabiliyor ve  anlaşılamıyor maalesef. Ama maçın ve sahanın içinde de rakibimize, o kendinizdeki güveni, o atmosferin gereği olan o şımarıklığı, o gözdağını vermek zorundayız. Belki seyirciler bunu şımarıklık olarak algılıyor, ama ben o hareketleri seyirciye karşı değil, rakibe karşı yapıyorum.
· Türkiye’yi tercih ettiğim için asla pişman değilim. Türk insanı futbolla yaşıyor. Mesela İngiltere’de maçı kaybederseniz, kapınızı kapatırsınız, o sizin bir alanınızdır. Ama burada kapınızı kapatsanız bile, bahçenizdeki çimlerinizi  kesen adam, bir anda sizin teknik direktörünüz Christoph Daum haline dönüşüyor ve ‘Niye böyle oluyor? Neden böyle bu işler? Ne olacak bu takımın hali?’ gibi sorular soruyor. Yani Türkiye’de herkes teknik direktör.


Bunları da Beğenebilirsiniz