Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Simao'dan "yarısını isterim" şartı

Simao Sabrosa, Beşiktaş'tan ayrılmak için sözleşmesinde yer alan 2.5 milyon euro garanti ücretin yarısını istedi.

DHA
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş'ın 2010-2011 sezonunun devre arasında kadrosuna kattığı Simao Sabraso'nın, teknik direktör Samet Aybaba'nın isteği doğrultusunda yeni sezon öncesi takımdan gönderilmesine karar verilmişti. Siyah-beyazlı ekiple bir yıl daha kontratı bulunan Portekizli oyuncu için Benfica başta olmak üzere bazı kulüplerin Beşiktaş'a teklifte bulunduğu iddia edilmiş ancak bugüne kadar somut bir gelişme olmamıştı.

18 Temmuz tarihinden itibaren Quaresma, Holosko ve Alves ile birlikte takımdan ayrı olarak antrenman yapan Simao'nun futbol komitesine sözleşmesini feshetmek için şartları olduğunu dile getirdiği öğrenildi.

1 MİLYON 250 BİN EURO TALEP ETTİ

Simao, bugüne kadar Beşiktaş'tan 2010-2011 sezonunun ikinci yarısı için 2.2 milyon Euro, 2011-2012 sezonu için 2.5 milyon euro ücret almıştı. Portekizli futbolcu, mukavelesinin kalan son yılı için ise 2.5 milyon euro yıllık ücret alacaktı. Simao'nun sözleşmesini feshetme şartı olarak mukavelesinde bulunan 2.5 milyon Euro'luk ücretin yarısını yani 1 milyon 250 bin euroyu talep ettiği öğrenildi.

Siyah-beyazlı yönetimin yeni sezon öncesi kendisine bu miktarı ödemesi halinde sözleşmesini feshedeceğini belirten Simao, aksi taktirde bir yıl takımda yer almadan sadece antrenmanlara çıkarak mukavelesinde belirtilen 2.5 milyon euroyu alacağını ve İstanbul'dan sezon sonu ayrılacağını belirtti.

Simao'nun bu isteğine henüz yanıt vermeyen yönetim kurulunun bu hafta içinde Portekizli oyuncu ve menajeri ile görüşüp son kararı vermesi bekleniyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz