« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Simao Sabrosa yeni formasını giydi

Espanyol ile 2 yıllık anlaşma yapan Portekizli futbolcu bugün düzenlenen imza töreni ile yeni takımının formasını ilk kez giydi.

ÖVÜNÇ ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME
Espanyol Stadyumu'nda düzelenen imza törende İspanyol Kulübü'nün başkanı Ramon Condal Escude'de hazır bulundu. 300 kadar Espanyol taraftarı da imza törenini gelerek pankartlar ve tezahüratlarla 32 yaşındaki oyuncuya destek verdiler.

Beşiktaş ile bir yıl daha sözleşmesi olmasına rağmen teknik diröktör Samet Aybaba tarafından kadroda düşünülmeği ve yüksek yıllık ücreti sebebi ile Siyah Beyazlı takımdan ayrılmak zorunda kalan Simao Sabrosa, bir önceki hafta İspanya'nın Espanyol takımına transfer olmuştu. 

Simao imza töreninde yaptığı kısa açıklamada Espanyol'e tecrübesi ile katkı sağlamaya çalışacağını belirtirken, "Ben artık 32 yaşında ve tecrübeli bir oyuncuyum. Kendimi ıspatlamama gerek yok çünkü herkes benim potansiyelimi biliyor. Esponyol'a hem tecrübem, hem de futbolumla katkı sağlamaya çalışacağım" dedi.

Simao Sabrosa yaptığı açıklamaların ardından yeni takımının formasını giyerek Espanyol Stadyumu'nda kısa bir gösteri yaptı ve taraftarlara imza dağıttı.

TARAFTAR CARVALHAL'I HİÇ UNUTMAYACAK

Beşiktaş'ın dün akşam Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile 1-1 berabere kaldığı mücadele, Portekiz'de ilgi çekti. Siyah Beyazlı takımın eski teknik direktörü Carlos Carvalhal'ın çalıştırdığı ve kardrosunda Portekizli Eduardo Carvalho ve Andre Geraldes de Baros'un yer aldığı İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Siyah Beyazlı takımın dün akşam oynadığı karşılaşma sonrası Portekiz'in Abola gazetesi maç ile ilgili geniş bir haber yayınladı.

Gazete maçın 1-1 berabere tamamlanmasından çok, Beşiktaş taraftarının Carvalhal'ı alkışlamasına vurgu yaptı. Beşiktaş'ta karmaşık bir deneyim yaşadığı belirtilen Carvalhal'ın, maçı izlemeye gelen yaklaşık 10 bin Siyah Beyazlı taraftar tarafından alkışlanıldığı belirtilirken, "Maç berabere sonuçlandı ama Beşiktaş taraftarı Carvalhal'ı asla unutmayacak" ifadeleri yer aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler