« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Simao Sabrosa Türkiye'den ayrıldı

Beşiktaş'a 2010-2011 sezonunun devre arasında Atletico Madrid'den transfer edilen Simao Sabrosa'nın Siyah Beyazlı takım ile olan bir buçuk yıllık birlikteliği bugün itibari ile fiziki olarak da sona erdi.

Övünç ÖZDEM/İSTANBUL,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Portekizli oyuncu, bu sabah saat 08.40'da Atatürk Havalimanı'ndan hareket eden Barcelona' uçağı ile İstanbul'dan ayrıldı.

Simao bugün öğle saatlerinde yeni takımı Espanyol için sağlık kontrolünden geçecek. Tecrübeli futbolcu sağlık kontrolünde bir problem çıkmaması durumunda, yarın İspanyol ekibi ile 1 yıllık mukavele imzalayacak.

BİR TÜRKİYE KLASİĞİ!..

2 Ocak 2011 tarihinde Hugo Almeida, Manuel Fernandes ve Ricardo Querasma ile birlikte aynı uçakta İstanbul'a gelen Simao'yu, Atatürk Havalimanı'nda yaklaşık iki bin siyah-beyazlı taraftar karşılamıştı.

Ancak Simao Sabrosa, son yıllarda Türkiye'den yolu geçen bir çok yabancı oyuncu gibi tezahüratlar ve kalabalık taraftar topluluklarınca karşılanıp, yalnız ve sessizce İstanbul'dan ayrıldı.

ESPANYOL'DAN RESMİ AÇIKLAMA

Espanyol Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Simao'nun TSİ 19.30 sağlık kontrolünden geçeceği ve 20 Ağustos Pazartesi günü kendisi için düzenlenecek törenle resmi imzayı atacağı ifade edildi.

Sitede Portekizli oyuncunun 20 numaralı formayı taşıyacağı belirtilirken, futbolcunun kariyerinden de bahsedildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz