Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Simao aşkı

Van'da meydana gelen depremden dolayı acımız o kadar büyük ki, Beşiktaşın haftalar sonra gelen galibiyeti bile bizi sevindirmedi.

Milletimizin başı sağolsun. İnşallah yaralılar bir önce iyileşir ve göçük altında ki birçok vatandaşımız hemen kurtulur. Tanrı bizlere böyle acılar dilerim bir daha yaşatmaz.

 

Mersin İdman Yurdu toplama ama gerçekten taş gibi bir takım. Dün akşam da taş gibi olduklarını gösterdiler. Zaman zaman kurduğu baskıyı devam ettirebilse, bırakın beraberliği maçı bile kazanabilirdi. Mersin' in en büyük dezavantajı dün akşam Cenk Gönen oldu. Maçın en iyi adamı Beşiktaş adına kaleci Cenk olduğuna göre düşünün kara kartal ne top oynamış?

 

Carlos Carvalhal'da bir haller var. Bu adamın çıkardığı tüm kadronun mutlaka bir eleştirisi var. Kadroya almadığı oyuncular çok tartışılır. Dün takımda Almeida, Fernandes, sakat Toraman ve Guti yoktu. Mustafa Pektemek'le maça başlamasına inanın şaşırdım. Alman inadı var bu adam da desem adam Portekizli.

 

Adamda ki Simao aşkını herkes biliyor. Simao'ya haftalardır tahammül etmesini anlayabilmiş değilim. Ancak bir baba bir oğluna bu kadar tahammül edebilir. Simao'yu ben haftalardır eleştiriyorum, ama sadece ben değil tüm Beşiktaşlılar eleştiriyor. Kötü ve hatta hiç sahada olmayan bir Simao'nun yerine o kanada kimi koyarsanız koyun, Simao'dan çok daha verimli olacaktır. Artık Simao'dan vazgeçme zamanı gelmiştir. Özellikle Perşembe günü oynanacak derbide Simao'ya görev vermesi halinde Beşiktaş'ın 1 kişi eksik olacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

 

Maçın en iyi adamı Cenk Gönen oldu dedik de, İsmail ve Hilbert' de dün akşam yıldızlaştılar. İsmail savunduğu kanatta tek başına aslanlar gibi mücadele etti. Hilbert'in hücuma verdiği katkı ve yaptığı deparlar Mersin savunmasına zor anlar yaşattı. Tek golün asistini de, Hilbert yaptı.

 

Bu maçı kayıpsız kapatmak oldukça önemli olsada, asıl önemli olanı Fenerbahçe maçıdır. Beşiktaş kafaya oynamak istiyorsa, o maçı mutlaka kazanmalıdır. Maçı kazanmak hem puan farkını kapatacak olup, hem de takımda kaybolan güven havasını da yerine getirecektir. Ben Beşiktaş'ın önemli maçlarda daha iyi oynadığını biliyorum. Derbilerin havası her zaman farklı olmuştur. Fakat Carvalhal gibi bir tehlike Beşiktaş'ın başındayken, bu maç beni kara kara düşündürüyor.

 

Mersin İdman Yurdu' nu oynamış olduğu centilmence oyunundan dolayı tebrik ediyorum. Mersin gibi güzel bir şehrin süper ligde olmasından dolayı mutluyum ve Mersin' in uzun yıllar süper ligde olacağından da eminim.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI