« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Silverstone açılışı yaptı

Silverstone, pilotlar için zorlu bir mücadaleye sahne olacak, farklı bir tasarıma sahip olan yeni Arena Grand Prix'nin açılışını gerçekleştirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F1 takvimindeki en hızlı pist olacak Arena, yeni tribünleriyle de izleyiciler için harika bir seyir açısı sunuyor.

Silverstone'un yönetimini elinde bulunduran BRDC'nin Başkanı Damon Hill, İngiltere Grand Prix'yi takvimden düşmekten kurturan Silverstone'un yepyeni pist ortaya çıkardığını belirterek, yeni pistin hem seyirciler, hem de pilotlar için favori bir yer olacağnı dile getirdi.

Hill, "Yeni neslin motor sporların keyif alacağı yeni bir pist. Öyle inanıyoruz ki, burası pilotlar için de meydan okuyucu bir yer olacak" dedi.

Silverstone idari direktörü Richard Phillips ise, pistin tarafların ihtiyaçlarına cevap vermesini sağlamak için büyük gayret harcadıklarını söyledi.

Phillips, "Herşeye dikkat edildi. Oturma yerleri dahil, taraftarların tatminini sağlayabileceğimiz her herşeye baktık" şeklinde konuştu.

Bu arada açılışta, Mark Webber, David Coluthard, Mike Gascoyne, Nick Fry, Christian Horner ve Johnny Herbert gibi çok sayıda ünlü sima yer aldı.

Açılışta bir konuşma yapan York Dükü ise, "Burada BRDC ve Silverstone'a destek vermek için bulunmamın sebebi, yüksek perfomans gerektiren mühendisliğin, İngiliz ekonomisi için hayati bir öneme sahip olmasıdır" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler