Gündem Haberleri

  Silvan'da askerin geçiş yoluna tuzak

  DHA
  15.07.2015 - 15:25 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR'ın Silvan İlçesi'nde PKK'lı teröristler, yapımı süren Silvan Barajı'nda çalışan personelin güvenli seyahat etmesini sağlayan askerlerin geçiş yoluna yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettirdi. Patlamada ölen ve yaralanan olmazken, zırhlı araçta hafif hasar meydana geldi.

  Diyarbakır Valiliği, Silvan İlçesi'nde yapımı süren Silvan Barajı'nın güvenliği sağlayan askerlerin geçiş güzergahında, yola el yapımı patlayıcı yerleştiren PKK'lıların, bu sabah bunu uzaktan kumandayla patlattığını açıkladı.

  ARAÇTA HASAR MEYDANA GELDİ

  Diyarbakır Valiliği'nin açıklamasında bu sabah saatlerindeel yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlendiği belirtirek, şöyle devam edildi:

  "Halkımızın bu yaklaşımından rahatsız olan bölücü terör örgütü mensupları huzuru, istikrarı ve güven ortamını bozmak amacıyla Silvan Barajı şantiye sahasında çalışan işçilerin güvenli şekilde seyahat etmesi için görevlendirilen unsurların intikali sırasında 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 07.30'da yol kenarına bırakıldığı değerlendirilen el yapımı patlayıcı ile saldırıda bulunmuştur. Patlamayı müteakip olay bölgesinde gerekli tedbirler alınmış olup, patlama sonucunda herhangi bir can kaybı yaşanmamış, yol kenarında patlama çukuru oluşmuş, bir zırhlı araçta hafif hasar meydana gelmiştir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı