DİYARBAKIR HABERLERİ

Silvan’daki Camilerde Kur’an Kursları Başladı

IHA
08.07.2015 - 13:49Son Güncelleme :

SİLVAN'DAKİ CAMİLERDE KURAN KURSLARI BAŞLADI

IHA

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Ramazan ayının başlaması ve yaz tatilinin gelmesiyle beraber camilerde Kur’an kursu eğitimleri de başladı.
Sabah ve öğlen kurslarıyla beraber toplamda 62 öğrencinin kurs aldığını belirten Selahaddin-i Eyyubi Cami imamı Mehmet Şakir Karaaslan, camilerinde 3 imamın ders verdiğini söyledi. Karaaslan, "Bu sene öğrenci sayımız geçen seneye göre az. Bunun en temel nedeni her mahalledeki camilerde Kur’an kursu eğitiminin verilmesidir. Hz. Muhammed (sav) ’Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğretendir’ demiştir. Öğrenciler burada İslamiyet’in önemini kavrıyor. Öğrencilere iman, İslam, itikat, namaz, siyer ve ahlak derslerini de veriyoruz. Çocuklar bu gördüğü dersler sayesinde dinine, imanına, vatanına ve milletine daha bağlı hale geliyor. Gelecekte toplumda daha iyi bir birey haline geliyorlar. Bir çocuğa ne verirseniz onu alır. Çocuklar bu dersleri aldıktan sonra davranışlarında değişiklikler oluyor. Burada büyüklere karşı saygıyı, küçüklere karşı sevgiyi öğreniyorlar. Bu da onların ilerde toplum için iyi bir birey olmasını sağlıyor. Çocuklar kendi aralarındaki davranışlarda birbirine karşı daha seviyeli ve saygılı oluyor. Bu da gelecek yaşantılarını olumlu bir biçimde etkiliyor. Kursumuz iki aylık bir süre için devam edecektir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Silvan’daki Camilerde Kur’an Kursları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Silvan’daki Camilerde Kur’an Kursları Başladı haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı