DİYARBAKIR HABERLERİ

Silvan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

IHA
29.10.2015 - 14:36Son Güncelleme :

KAYMAKAM MURAT KÜTÜK TÖRENDE BİR KONUŞMA YAPTI

IHA

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında tören düzenlendi.
Silvan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenine Silvan Kaymakamı Murat Kütük, kurum amirleri, öğrenciler, askeri erkan ile vatandaşlar katıldı. Hükümet Konağı önü Gazi Caddesi üzerinde yapılan tören sıkı güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan tören İlçe Kaymakamı Murat Kütük’ün konuşması ile devam etti. Kaymakam Kütük, "Bu Cumhuriyetin kazanılmasında ülkemizde yaşayan 78 milyonun hepsinin atalarının kanları vardır. Bu gün Balkanlar’da, Kafkaslar’da, Suriye’de ve Irak’ta yaşayan binlerce milyonlarca insanın dedeleri de bu ülke için kanlarını ve canlarını vermişlerdir. Bizler bu gün Cumhuriyete, yönetimimize ve irademize sahip çıkmazsak muhakkak ki kötü niyetli birileri bu iradeye sahip çıkacaktır. Onun için kendi kendimizi yönetme kabiliyetimizi kimseye teslim etmeyelim" dedi.
Konuşmanın ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verdikten sonra tören geçiti ile program sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Silvan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Silvan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı