Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Silopili gençlerden öğretmenlerine destek

  AA
  19 Eylül 2013 - 09:40Son Güncelleme : 19 Eylül 2013 - 09:42

  Öğrenciler, 13’üncü Avrasya Uluslararası Tekvando müsabakalarına katılacak öğretmenlerine destek için aralarında para topladı.

  Silopi ilçesinde, Cudi Dağı eteklerindeki Çukurca İlköğretim Okulunun öğrencileri, 13’üncü Avrasya Uluslararası Tekvando müsabakalarına katılacak öğretmenlerine destek sunmak için kendi aralarında para topladı. Okulun gençleri geçen yıl Güney Kore’de düzenlenen Hapkido Turnuvası’nda ve bu yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılan Dünya Tekvando Şampiyonası’nda altın madalya kazanan öğretmenleri Pınar Demiray ile gurur duyuyor. Demiray’ın 23-27 Ekim’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenecek 13’üncü Avrasya Uluslararası Tekvando yarışmasına hazırlandığını öğrenen öğrencileri, öğretmenlerine destek olmak için kendi aralarında biriktirdikleri harçlıkları toplayarak öğretmenlerine teslim ettiler.
  Öğretmen Pınar Demiray, çocukların aralarında para toplayarak destek vermek istemelerinin kendisini duygulandırdığını söyledi. Aldığı parayı öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için okul aile birliğine teslim edeceğini anlatan eden Demiray şöyle konuştu:
  “Öğrenciler bu para ile ölçülmeyecek bir maneviyat ve zengin bir yüreklerinin olduğunu gösterdiler. Bize maddi manevi desteklerini esirgemeyecek olan başta sayın Valimiz Hasan İpek’e, Kaymakam Suat Demirci’ye ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirin Arslan’a teşekkür ederim.”
  Demiray, kıt imkanlara rağmen öğrencilerin çok istekli olduklarına dikkati çekerek, müsabakalarda kazandığı başarıların öğrencilerine ilham verdiğini dile getirdi.
  “Öğrencilerim de benim gibi uluslararası müsabakalarda derece yapmak istiyor” diyen Demiray, bu nedenle beden eğitimi dersine yoğun ilgi gösterdiklerini anlattı. Demiray, okulların açılması ile hızlı bir şekilde antrenmanlara başladıklarını anlatarak, şöyle dedi:
  “İmkanlar kısıtlı olduğu için şimdi atletizm takımını çalıştırıyorum. Çocukların altyapısını sağlam tutma gayretindeyim. Onları yeteneklerine uygun diğer branşlara yönlendirmek gerekir. Şimdiki hedefimiz 2020 olimpiyatlarına dopingsiz sevgi ve inançla sporcu yetiştirmek ve güzel başarılar elde etmektir. Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Suat Kılıç bölgeye gerekli yatırımların adımlarını attı. Biz de elimizden geldiğince ahlaklı, kaliteli sporcu yetiştirerek gereken desteği vereceğiz. Bu kapsamda tekvando branşında uluslararası müsabakalara devam etmek istiyorum. Ancak imkanlarım çok kısıtlı. Gereken destek verilirse güzel başarılara imza atacağıma inanıyorum. Amacım çocuklara bir kıvılcım olarak onları başarılı olacaklarına inandırmaktı. Başarılı olursam bu gururu ömür boyu yaşayacağım.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı