Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Silopi’de TEOG hazırlıkları tamamlandı, öğrenciler erteleme istiyor

  DHA
  26.04.2016 - 16:07 | Son Güncelleme: 27.04.2016 - 08:51

  Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde bugün ve perşembe günü yapılacak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavları için tüm hazırlıkları tamamladı. Öğrenciler sokağa çıkma yasakları nedeniyle sınava yeterince hazırlanamadıklarını belirterek, mazeret sınavı ya da ekstra puan avantajı sağlanmasını istedi.

  Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde 7 Ekim 2015 tarihinden bu yana 6 kez sokağa çıkma yasağı ilan edildi.  Silopi’de en son 5 Nisan’da düzenlenen operasyonlar nedeniyle konulan sokağa çıkma yasağı 24 Nisan’dan itibaren 04.30-21.30 saatleri arasında kaldırıldı.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 27-28 Nisan tarihlerinde yapılacak TEOG sınavları için tüm hazırlıkları tamamladı.

  Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, TEOG’la ilgili bütün hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, "Bugün  ve Perşembe günü yapılacak sınava yaklaşık 3 bin 95, 8’inci sınıf öğrencimiz sınava girecektir. 635 öğretmenimiz gözetmen olarak görev alacak. 40 kurumumuzda TEOG sınavını yapacağız. Öğrencilerimizin sınava güzel bir şekilde girmesi sınav esnasında sıkıntı yaşanmaması için bütün tedbirler alınmıştır. Yasağın kalkması ile beraber yaklaşık 2 gündür 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik yoğun bir telafi eğitimi programı yapmış bulunmaktayız. Yasak dönemindeki eksik kalan üniteler giderilmiş durumdadır. Dün ve bugün itibari ile çalışmalarımız devam etmektedir. Okul müdürleri ile bugün sınav toplantımızı yaptık. Hazırlıklarımızı bitirdik. Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak TEOG’a şu anda hazırız" dedi.

  Silopi’de TEOG sınavına girecek öğrenciler, sokağa çıkma yasakları nedeniyle mağdur olduklarını belirterek, mazeret sınavı ya da ekstra puan avantajı sağlanmasını istiyor. Sınava girecek öğrencilerden Celalettin Kaya, "Yarın sınava gireceğiz. Yasaklardan dolayı çok iyi bir hazırlık yapamadık. Mazeret sınavına girmek istiyoruz. Bir iki hafta daha süre tanınması gerekiyor. Her şeye rağmen sınava gireceğiz. Ama bize destek olunması gerekiyor" dedi. 

  Sokağa çıkma yasağı nedeniyle sınava yeteri kadar hazırlanamadıklarını söyleyen Fatma Demir, "Doğru düzgün çalışamadık. Batıdaki öğrenciler ile aynı seviyede sınava girmek isterdik. Zaten yeterince eğitim alamadık. Elimizden geleni yapacağız. Öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Onlar da ellerinden geleni yapıyor. Ekstradan puan ya da süre tanımalarını istiyoruz" dedi.

   

   

   

   

   

  Etiketler: TEOG , Silopi , öğrenci
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı