Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Silopi'de olaylar çıktı

  Halil COŞKUN- Ramazan İMRAĞ/SİLOPİ (Şırnak), (DHA)
  12.01.2011 - 16:43 | Son Güncelleme: 12.01.2011 - 16:53

  ŞIRNAK’ın Silopi İlçesi’nde, yarın Diyarbakır’da görülecek KCK davasına dikkat çekmek için sabah kepenklerin kapatılmasının ardından, öğleyin düzenlenen yürüyüşte olaylar çıktı ve ilçe savaş alanına döndü.

  SİLOPİ KARIŞTI - FOTO GALERİ

  KCK/TM davasının yarın Diyarbakır’da yeniden görülmeye başlanacak olması nedeniyle, Silopi’de davaya dikkat çekmek için sabah esnaf kepenk açmadı. Öğleden sonra ise BDP öncülüğünde basın açıklaması ve yürüyüş düzenlendi. BDP önünde, aralarında BDP Şırnak İl Başkan Abit İke, BDP Silopi ilçe Başkanı Bahattin Alkış, Silopi Belediye Başkanı Emin Toğurlu, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 5 bin kişi toplanıp, halaylar çekti.

  Yapılan basın açıklamasının ardından Cudi Mahallesi’ne yürüşe geçildi. Yürüyüş sırasında PKK ve Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı. Yürüyüş sırasında bir grup önlem alan polise havai fişek ve taş attı. Polis, göstericileri göz yaşartıcı gaz atarak dağıttı. Olaylar ara sokaklarda bir süre sürdü.

  BDP Şırnak İl Başkanı Abit İke, Kürt halkının inkar ve imha politikalarına karşı baş eğmeyeceğini söyledi. İke, "Ne zaman iki Kürt insanı bir araya gelirse inkar ve imha politikaları devreye giriyor. Herkes iyi bilsin ki Kürt halkı asla haksızlılıkları kabul edemez. Baskı ve şiddet devam ettikçe Kürt halkı ayakta olmaya devam edecektir" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı