Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Silivri'daki duruşma salonu Balyoz davası için genişletiliyor

  Cem TURSUN-İSTANBUL,(DHA)
  25 Şubat 2011 - 20:35Son Güncelleme : 25 Şubat 2011 - 20:35

  BALYOZ Planı davasında 163 sanığın tutuklanmasının ardından davanın görüldüğü Silivri Cezaevi’ndeki duruşma salonunda, 14 Mart’taki duruşma için genişletme çalışmaları yapılıyor. Duruşma salonunda birinci ve ikinci Ergenekon davaları ile İrticayla Mücadele Eylem Planı davası da görülüyor.

  Genişletme çalışmasının, duruşma salonunun arkasındaki tutuklu sanıkların bekleme ve yemek salonu bölümünde gerçekleştirildiği, bu bölümde yaklaşık 100 metrekarelik bir prefabrik yapının kurulduğu öğrenildi. Duruşma salonun spor salonu olarak inşa edilmesi nedeniyle duş kabini olarak yapılan bölümlerin ise tuvalete çevrildiği belirtildi.

  ÇALIŞMA 14 MART’A KADAR BİTİRİLECEK

  Duruşma salonunda ise tutuklu ve tutuksuz sanıkların oturma yerleri de yeniden düzenleniyor. Tutuklu sanıkların olduğu bölüm tutuksuz sanıkların oturduğu bölüme doğru genişletilirken, tutuksuz sanıkların olduğu bölüm izleyici sıralarına doğru geri çekilecek. Genişletme çalışmalarının, Balyoz Planı davasının görüleceği 14 Mart’a kadar bitirilmesi bekleniyor.

  İkinci Ergenekon davasının bugün görülen 107’nci duruşmasında, tutuklu sanık gazeteci Mustafa Balbay duruşma salonundaki genişletme çalışmalarını gündeme getirmiş ve "Bu spor salonundan bozma salon genişletiliyor. Bekleme salonunun yanına yeni bir salon daha yapılıyor. Tutukluların oturduğu yerin tutuksuzlardan daha geniş olması buradaki yargılama anlayışını da ortaya koyuyor" demişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı