Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Silivri’dekilere fidanlı destek

  Serpil KIRKESER / DHA
  08 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 08 Ekim 2011 - 00:12

  Balyoz ve Ergenekon davalarında yargılanan sanıklar adına Silivri Cezaevi’nin karşısında bulunan araziye 300 fidan dikildi.

  Tiyatro ve sinema oyuncusu Levent Kırca, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Mehmet Perinçek adına fidan dikti. Kırca şunları söyledi: “Burada yaşanan bence Türkiye’nin ayıbıdır. Benim buraya dördüncü gelişim. Her geldiğimde vicdanım sızlıyor. Gelmediğim zaman da vicdanım sızlıyor. İnanılmaz üzülüyorum. Bizler de bir anlamda çöktük. Buradaki değerli insanlar için birşey yapılamadığını görmek küçük çabalar görmek beni çok üzüyor. Toplum duyarsızlaştı. Adeta buradaki insanlar içeride unutuldu. İnsanlar sadece kendi menfaatlerinin peşindeler ne oldu bu Türkiye’ye? Çok üzülüyorum, içim acıyor.”
  Çetin Doğan: Veriler sahte
  Balyoz Planı iddialarına ilişkin 224 emekli ve muvazzaf askerin yargılandığı davanın dünkü duruşmasında söz alan Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, davaya dayanak olan dijital verilerin sahte olduğunu vurguladı. Çetin Doğan, “Haykırıyorum. Biz yanalım ama ülke gitmesin. Bu aynı zamanda vatana ihanettir. TSK, Kıbrıs’ın güneyine doğru gidiyor ama donanmanın yarısı burada. Muvazzaf askerlere yol verin gitsin” dedi. Davada, tutuklu sanık Mehmet Ulutaş emekli yüzbaşı olduğunu söyleyerek suçlamaları reddetti. Mehmet Ulutaş, yalan makinesine bağlanarak yalan söyleyip söylemediğinin tespit edilmesini istedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı