Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Silivri’de bisikletli gün çağrısı

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SİLİVRİ Belediyesi, 23 eylül cumartesi gününü ilçe sınırları içinde ’’Bisiklet Günü’’ ilan etti. ’’Bu girişim için Avrupa'da 22 Eylül'de düzenlenen 'araçsız gün' uygulamasından esinlendik’’ diyen Belediye Başkanı Yardımcısı Özcan Işıklar, ilçede bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve özendirilmesinin amaçlandığını söyledi. Bu nedenle 1995'ten bu yana başta toplu konutlar olmak üzere Silivri'de bisiklet yollarının oluşturulmaya başlandığını ifade etti.

  İlçenin trafik, otopark ve hava kirliliği sorunlarına bisikletle çağdaş bir çözüm bulduklarını belirten Işıklar, bisikletin yaygınlaştırılmasına yönelik bu uygulamanın sadece tek günle sınırlı kalmayacağını açıkladı.

  Bakanlığa çağrı

  Silivri Belediyesi öğrenciler arasında bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için Milli Eğitim Bakanlığı'yla temaslarını sürdürüyor. Belediye, ilk ve orta dereceli okullarda bisiklet veya trafik dersleri verilmesini istiyor.

  Bisiklet Günü etkinlikleri cumartesi saat 11:00 de Atatürk Meydanı'nda yapılan törenle başlayacak. Tüm bisikletlilerin davetli olduğu etkinlikler kapsamında, çeşitli armağanların verileceği bir de çekiliş gerçekleştirilecek.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı