MERSİN HABERLERİ

Silifkeli Muhtarlara Bilgisayar Eğitimi Verildi

IHA
15.10.2015 - 13:47Son Güncelleme :

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN, MERSİN GENELİNDE MUHTARLARIN ÇALIŞMA KALİTESİNİ ARTIRMAK AMACIYLA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ TEMEL BİLGİSAYAR EĞİTİMİ, SİLİFKELİ MUHTARLARA VERİLEN EĞİTİMLE DEVAM ETTİ. EĞİTİME MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZ DA KATILDI.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, Mersin genelinde muhtarların çalışma kalitesini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği Temel Bilgisayar Eğitimi, Silifkeli muhtarlara verilen eğitimle devam etti.
Mersin’in Silifke ilçesinden 52 muhtarın katılımıyla verilen eğitim, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın da katıldığı eğitimde muhtarlara, bilgisayar kurulumu, temel programları kullanma, temel internet kullanımı ve genel muhtar bilgi sistemi tanıtımı konulu eğitimler verildi.
Başkan Kocamaz, eğitim öncesi yaptığı konuşmada, belediyelerin hizmet etmek için var olduğunun altını çizerek, “Devraldığımız görev hem zor hem vebali büyük bir görev. Gerçekten Mersin köyü, kenti, ilçesi ve beldeleriyle çok ihmal edilmiş bir bölge. Türkiye’de vergi sıralamasında 81 vilayet içerisinde 6. sırada yer alan Mersin, maalesef Ankara’dan aldığı hizmetler açısından 24. sırada bulunuyor. Mersin genel idareden hak ettiği karşılığı maalesef yeterince alamamış. Eksiğimiz var ve bu eksikleri inşallah hep birlikte tamamlayacağız” dedi.
Büyükşehir Belediyesi olarak büyük bir atılımla bütün ilçelerin problemlerini çözebilmek için çalıştıklarını vurgulayan Kocamaz, “Hiçbir belediye, ilçe, köy ayırımı yapmadan bütün insanlarımızın başta Mersin’in ve ülkemizin insanı olduğu bilinci ile hizmet verebilmenin gayretini güdüyoruz. Sizler de mutlaka gözlemliyorsunuzdur. Mersin genelinde çok büyük bir atılım var. Mersin’i sizlerin yaşayabileceği ve sizlere layık bir kent haline getirebilmek için çalışıyoruz. Bizim arzumuz bir an evvel yıllanmış problemleri çözmek” diye konuştu.
Verilen eğitimin ardından muhtarlara katılım sertifikaları dağıtıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Silifkeli Muhtarlara Bilgisayar Eğitimi Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 13 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Silifkeli Muhtarlara Bilgisayar Eğitimi Verildi haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:17
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:21
  • Yatsı
   19:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı