MERSİN HABERLERİ

Silifke Mukaddem Parkı açıldı

DHA
25.04.2017 - 11:28Son Güncelleme :
DHA

MERSİN'in Silifke İlçe Belediyesi tarafından 3 bin metrekare alanda yapılan Mukaddem Mahallesi Parkı açıldı. 
Törende konuşan Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut,  daha önce son derece bakımsız durumda bulunan Mukaddem Parkı için proje hazırlandığını belirterek "Parkımızda toplam 300 adet ağaç türü bitki ve 2 bin 100 adet mevsimlik çiçek kullandık. Çocuklarımız için 1 adet oyun parkı, 6 adet kondisyon aleti, oturma bankları ve 1 adet basketbol potası bulunuyor" dedi. Başkan Turgut, çocukların çeşitli oyunlar oynayabileceği parkta, yetişkinlerin de kameriye ve gölgeliklerde kitaplarını, gazetelerini okuyabileceğini kaydetti.
79 PARKI YENİLEDİK
Diğer mahallelerdeki toplam 79 parkın da yeniden düzenlediğini hatırlatan Turgut, şu bilgileri verdi:
"Tüm parklarımızda kullanılmak üzere belediyemiz serasında yazlık ve kışlık 170 bin adet mevsimlik çiçek tohumu ekilip yetiştiriliyor. 25 bin adet kalıcı türde ağaç ve çalı türü bitki yetiştirilmiş olup, kendi çiçeklerimizi kendimiz yetiştirebiliyoruz. Parklarımıza 100 bin adet mevsimlik, 7 bin 500 adet ağaç türü olmak üzere 107 bin 500 adet dikim yapılmıştır. Silifke Belediyesi olarak kentimizi daha yeşil, daha bakımlı, daha nefes alınır bir Akdeniz kenti yapmak için mahallelerimizde ne kadar yeşil alan varsa projeler yaparak, park ve yeşil alanlarımızı  çoğaltmaya devam edeceğiz.

Mehmet OKUR / SİLİFKE(Mersin)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Silifke Mukaddem Parkı açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Silifke Mukaddem Parkı açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı