MERSİN HABERLERİ

Silifke’de 300 Öğrenci Ailesine Aylık 100 Lira Yardım

IHA
10.09.2015 - 10:01Son Güncelleme :

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİREN SİLİFKE BELEDİYESİ, GEÇEN YIL 200 ÖĞRENCİ AİLESİNE VERDİĞİ NAKDİ YARDIM SAYISINI BU YIL 300’E ÇIKARDI.

IHA

Silifke Belediyesi, ortaöğretim kurumlarındaki 5 ile 12. sınıf düzeyinde öğrenim gören 300 öğrenci ailesine, aylık 100 TL yardım yapacak.
Eylül ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştiren Silifke Belediyesi, geçen yıl 200 öğrenci ailesine verdiği nakdi yardım sayısını bu yıl 300’e çıkardı. Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, nakdi yardımların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 300 öğrencinin ailesine, 9 ay süresince her ay düzenli olarak verileceğini ifade etti.
Geçtiğimiz yıl ortaokul ve lise düzeyindeki yüzlerce öğrenciye nakdi yardım yapmak için çalışma başlatan Silifke Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim yılında 300 dar gelirli ailenin yüzünü güldürecek. Yoksul ailelerin öğrencilerine yapılacak nakdi yardım önergesi, Eylül ayı meclis toplantısında oy birliğiyle kabul edildi.
Olağan meclis toplantısında alınan nakdi yardım kararı ile ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Ekonomik sıkıntılar içinde okumaya çalışan ortaöğretim çağındaki öğrencilerimiz ve ailelerini, bir nebze de olsa rahatlatacak olan nakdi yardımlarımızı bu yıl da sürdürmeye karar verdik. Geçtiğimiz yıl 200 olan aile sayısını bu yıl 300’e çıkardık. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenecek olan, ortaokul ve lisede okuyan 300 öğrencimizin ailelerine, 9 ay süresince her ay 100 TL yardım yapacağız. Bu yardım ilçe sınırlarımız içerisinde ikamet eden, maddi olanakları kısıtlı, ortaokul ve liselerde okuyan öğrencilerimiz ile ailelerine yönelik yapılacak bir yardımdır. Bu yardımlar ile maddi olanakları kısıtlı olan öğrencilerimizin eğitim hayatlarına destek olabilmeyi hedefliyoruz. Yardımlarımızın geri ödemesi yoktur. Öğrencilerimizden tek isteğimiz derslerine odaklanmaları ve başarıları ile bizleri gururlandırmalarıdır. İmkanlarımız dâhilinde dar gelirli ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Silifke’de 300 Öğrenci Ailesine Aylık 100 Lira Yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 10 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Silifke’de 300 Öğrenci Ailesine Aylık 100 Lira Yardım haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı