MERSİN HABERLERİ

Silifke Belediyesi Ve Pirireislions Kulübü’nden Eğitime Destek

IHA
09.10.2015 - 10:31Son Güncelleme :

SİLİFKE BELEDİYESİ VE MERSİN PİRİREİSLİONS KULÜBÜ İŞBİRLİĞİYLE, GÜLÜMPAŞALI İLKOKULU’NDA YAPILAN YENİLİK VE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI, ÖĞRETMENLERİ OLDUĞU KADAR ÖĞRENCİ VELİLERİNİ DE MEMNUN ETTİ.

IHA

Silifke Belediyesi ve Mersin PirireisLions Kulübü işbirliğiyle, Gülümpaşalı İlkokulu’nda yapılan yenilik ve çevre düzenleme çalışmaları, öğretmenleri olduğu kadar öğrenci velilerini de memnun etti.
Silifke Belediyesi şehir merkezi ve kırsal mahallelerdeki okullara imkanları dahilinde destek olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda okula yeni bir park kazandırıp, bahçe ve çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştiren Silifke Belediyesi, mahalle sakinlerinin takdirini topladı.
Ayrıca 8 Ekim Dünya Lions Hizmet Günü nedeniyle Mersin PirireisLions Kulübü tarafından ‘Bizim Köy’ Projesi kapsamında Gülüm Paşalı İlkokulu’nun çatı tadilatı yapılarak, kız ve erkek tuvaletleri yenilenip, okulun iç ve dış badanası ile ihtiyacı olan öğrencilere giyim ve kırtasiye yardımı da gerçekleştirildi.
Kulüp yönetimini ve öğretmenleri ziyaret ederek, eğitime katkı sunan herkese teşekkür ettiğini belirten Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Her zaman eğitime katkı sunmaya devam edeceğiz. Eğitime yapılan yatırımların hiçbir zaman boşa yapılan yatırımlar olmadığını her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim görmeleri için daha çok çalışmalıyız. Silifke Belediyesi olarak okullarımıza imkanlar dahilinde destek olmayı sürdürüyoruz. Mersin PirireisLions Kulübü’ne de yapmış olduğu katkı ve hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Ülkenin geleceğinin iyi yetişmiş insanlarla belirleneceğini belirten Mersin PirireisLions Kulübü Başkanı Enis Şayan ise, “Ülkemizin geleceği iyi yetişmiş insanlarla mümkündür. Buda iyi eğitim alan çocuklarımızın elindedir. Sağlıklı, bilgili ve kültürlü bir toplum için çok çalışmalıyız. Hedefe giden yol eğitimden geçiyor. Çocuklarımız ne kadar nitelikli yetiştirilirse Türkiye elbette ki dünyada daha güçlü bir konuma sahip olacaktır. Onun için en kutsal ve en iyi yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Eğitimde çoğu alanlarda ihtiyaçlar mutlaka bulunmaktadır. Kulüp olarak ihtiyaç duyulan okullarımızın ve öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Silifke Belediyesi Ve Pirireislions Kulübü’nden Eğitime Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 10 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Silifke Belediyesi Ve Pirireislions Kulübü’nden Eğitime Destek haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  18:53
 • Yatsı
  20:12
Sayfa Başı