MERSİN HABERLERİ

Silifke Belediyesi’nden Mukaddem Mahallesine Futbol Sahası Ve Sosyal Alan

IHA
27.07.2015 - 13:23Son Güncelleme :

SİLİFKE BELEDİYESİ TARAFINDAN MUKADDEM MAHALLESİNE FUTBOL SAHASI VE OYUN PARKI YAPILIYOR

IHA

Silifke Belediyesi tarafından Mukaddem Mahallesinde başlatılan futbol sahası ve yeni oyun parkı çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor.
Belediye Başkanı Mustafa Turgut, ilçenin 88 mahallesinde ihtiyaç duyulan eksikliklerin bir bir tamamlanacağını belirtti. Silifke Belediyesi’nin, toplumun geleceği olan gençlerin ve çocukların daha iyi imkanlarda spor yapmaları için mekanlar oluşturmaya çalıştığını ve önümüzdeki süreç içerisinde de bu tür projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini açıklayan Turgut, “Belediye olarak bu ülkenin geleceği olan çocuklara ve gençlere hem okul öncesi hem de okul dönemlerinde sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetler vermeyi sürdüreceğiz. Bu hizmetlerimizi yaparken ilçeye özgün projeler kazandırıp, Silifke’de kalıcı eserler bırakmaya da devam edeceğiz. Bu çalışmalar kapsamında Mukaddem Mahallemizde var olan dar bir alana sahip futbol sahamızı genişleterek, gençlerimize ve çocuklarımıza yeni bir futbol sahası ve oyun alanı kazandırmış olduk. Mahallemizin nüfusu gün geçtikçe artıyor ve genç nüfusumuz da buna paralel artış gösteriyor. Tabi ki durum böyle olunca gençlerimiz futbol sahası, çocuklarımız park ve ailelerimiz de dinlenme yeri istiyorlar. Futbol sahası olarak düşünülen yerde inceleme yaptıktan sonra burada bir genişletme çalışması yaptık ve en kısa sürede Mukaddem mahallemize futbol sahamızı, yeni park alanını ve ailelerimizin dinlenme yerini tamamlatıp hizmete sunacağız. Spor sağlıklı yaşamın ön koşullarından biridir. Gençlerimize kaliteli spor alanları yaratıp bu alanlara çekerek hem kötü alışkanlıklar edinmelerini önleyeceğiz hem de ilçemizden başarılı sporcuların çıkmasını sağlayacağız. Bütün gerçekleştirilen projeler daha güzel, daha modern bir Silifke ve halkımız içindir” dedi.
Mahalle sakinleri ise, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, mahallelerine futbol sahası başta olmak üzere, park alanı ve ailelere dinlenme yeri kazandırıldığı için mutlu olduklarını belirttiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Silifke Belediyesi’nden Mukaddem Mahallesine Futbol Sahası Ve Sosyal Alan hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Silifke Belediyesi’nden Mukaddem Mahallesine Futbol Sahası Ve Sosyal Alan haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:15
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı